Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija turpina cīņu pret korupciju uz ceļa 2011. gada 10. maijs

2011.gada 10.maijā

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību

nodaļa informē

Policija turpina cīņu pret korupciju uz ceļa 

Turpinot cīņu ar kukuļdevējiem un kukuļu ņēmējiem, Rīgas policija pēdējo dienu laikā aizturējusi divus vīriešus. Abi aizturētie mēģināja dot kukuli Ceļu policistiem pēc tam, kad viņu vadītās automašīnas bija apturētas par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu. Par abiem kukuļdošanas gadījumiem sākti kriminālprocesi. 

Valsts policijas(VP) Rīgas reģiona pārvaldes(RRP) darbinieki turpina pievērst pastiprinātu uzmanību ne tikai kukuļu ņēmēju, bet arī kukuļu devēju apkarošanas jomā. Šogad policija Rīgā ir aizturējusi vairākus kukuļu devējus, divus no tiem pēdējo dienu laikā. 

Pagājušajā piektdienā VP RRP Satiksmes noziegumu izmeklēšanas biroja darbinieki sadarbībā ar Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldi Rīgā, Kalna ielā aizturēja kādu Mercedes Benz automobiļa vadītāju, kuru pēc Ceļu satiksmes noteikumu(CSN) pārkāpšanas bija apturējusi Ceļu policija. 1985. gadā dzimušais autovadītājs policistiem deva 5 latus lielu kukuli. Vīrietim tagad būs jāatbild ne tikai par CSN pārkāpumu, bet arī par kukuļa došanu. 

Savukārt, vakar, 9. maijā, policisti pēc CSN pārkāpuma apturēja Noliktavas un Kr.Valdemāra ielu krustojumā apturēja kādu BMW markas automobili. Mēģinot izbēgt no soda, 1964. gadā dzimušais autovadītājs policistiem deva 15Ls lielu kukuli. Arī pret šo kukuļdevēju policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta 1. daļas. 

Par kukuļa došanu likumā paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai arests, vai ar piespiedu darbs, vai ar naudas sods līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām. 

Policija atgādina, ka arī turpmāk pievērsīs pastiprinātu uzmanību ne tikai kukuļu ņēmējiem, bet arī kukuļdevējiem. 

             

Sagatavoja:

Toms Sadovskis

VP Rīgas reģiona pārvaldes

Preses un sabiedrisko attiecību sektora

Vecākais speciālists

tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155

e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv