Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijā notika diskusiju ar Tiesībsargu, Ģenerālprokuratūras un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem par sūdzību izskatīšanu par policijas darbu 2011. gada 26. aprīlis

2011.gada 26.aprīlī

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību

nodaļa informē

 

Valsts policijā notika diskusiju ar Tiesībsargu, Ģenerālprokuratūras un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem par sūdzību izskatīšanu par policijas darbu

21.04.2011. Valsts policijā (VP) notika VP rīkotā diskusija ar Latvijas Republikas Tiesībsargu J.Jansonu, Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Pirmstiesas izmeklēšanas uzraudzības nodaļas prokurori A.Cēsnieci un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem (NVO) par sūdzību izskatīšanu par policijas darbu un notika VP sagatavoto informatīvu izdales materiālu „Kā iesniegt sūdzības par policijas darbu” prezentācija. Materiāls tapis Eiropas Komisijas projekta „Uz sabiedrību vērsts policijas darbs Latvijā” ietvaros.

Tikšanās laikā VP priekšnieks Artis Velšs sniedza īsu pārskatu par VP veiktajām sistēmiskajām izmaiņām VP darbā un veiktajiem preventīvajiem pasākumiem saistībā ar VP darbinieku iespējamajiem pārkāpumiem, to novēršanu un disciplīnas uzlabošanu. VP Iekšējā drošības biroja (VP IDB) priekšnieks Kristaps Kalniņš informēja klātesošos par VP IDB darba rezultātiem pēdējos gados, kā arī sniedza jaunāko IDB statistiku par 2011.gada 1.ceturksni.

Eiropas Komisijas projekta „Uz sabiedrību vērsts policijas darbs Latvijā” projekta vadītāja Ilze Bērziņa – Ruķere prezentēja projekta ietvaros sagatavoto brošūru „Kā iesniegt sūdzības par policijas darbu” latviešu un krievu valodā, kas izpelnījās klātesošo atzinību. NVO pārstāvji pauda atbalstu šo materiālu izplatīšanā.

Diskusijas laikā tika izteikti atzinīgi vārdi par šādu un līdzīgu pasākumu organizēšanu, kas vairo gan sabiedrības, gan NVO uzticēšanos objektīvai sūdzību izskatīšanas iespējai VP iekšienē.

Sabiedriskās politikas centra Providus pētnieks V.Kalniņš norādīja, ka šādas izmeklēšanas struktūrvienības atrašanās VP sastāvā ir laba forma VP vadībai iekšējo procesu un disciplīnas kontroles nodrošināšanai.

Tikšanās laikā vienojās par informācijas apmaiņas uzlabošanas nepieciešamību starp LR Tiesībsarga biroju un VP, nodrošinot atgriezenisko saiti starp iestādēm.

Beāte Labinska,
Valsts policijas priekšnieka palīdze,
tālr.: 67829445, mob: 29496086,
e-pasts: beate.labinska@vp.gov.lv

Ilze Bērziņa – Ruķere
Eiropas Komisijas projekta „Uz sabiedrību vērsts policijas darbs Latvijā”
projekta vadītāja
tālr.: 67014010
e-pasts: ilze.rukere@vp.gov.lv