Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Svētku brīvdienu laikā jāuzmanās no zagļiem 2011. gada 21. aprīlis

2011.gada 21.aprīlī

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību

nodaļa informē

 

Svētku brīvdienu laikā jāuzmanās no zagļiem 

Visi Latvijas iedzīvotāji ar nepacietību gaida garās svētku brīvdienas, lai dotos ciemos vai izbrauktu pie dabas. Valsts policijas(VP) pieredze liecina, ka diemžēl svētku laikā palielinās noziedznieku aktivitāte, ko apliecina arī apdrošināšanas sabiedrības „Balta” nesen veiktais pētījums, kurā secināts, ka 58 procenti zagļu izvēlas veikt īpašuma zādzības tieši garāku svētku brīvdienu laikā.

Lai arī VP Rīgas reģiona pārvaldes(RRP) dati uzrāda, ka zādzību skaits salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir samazinājies, tomēr iedzīvotāji tiek aicināti būt piesardzīgiem un parūpēties par mājokļu drošību savas prombūtnes laikā.

Šā gada pirmajos trīs mēnešos Rīgas reģionā zagļi ir veikuši 416 zādzības no dzīvokļiem, savukārt pagājušajā gadā šādā laika posmā zagļi bija apzaguši par 92 dzīvesvietām vairāk – 508 dzīvokļus.

„Lai pasargātu savu īpašumu no zagļu apciemojuma ilgākas prombūtnes laikā, ir ieteicams vienoties ar kādu paziņu vai kaimiņiem, lai viņi pieskata jūsu mājokli un pārliecinās par tā drošību,” iesaka VP RRP Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins. „To, ka labas attiecības ar kaimiņiem ir ļoti būtiskas, pierāda arī fakts, ka „Baltas” veiktajā pētījumā 35.6 procenti aptaujāto zagļu norādīja – tieši izrādītā kaimiņu interese ir iztraucējusi iekļūšanu noskatītajā mājoklī. Vēlamies aicināt cilvēkus parūpēties par sava mājokļa drošību pat tad, ja pametat to uz pavisam neilgu laiku, – kārtīgi aizslēdziet durvis un aizveriet logus. Turklāt nekādā gadījumā nevajadzētu ar nepazīstamiem cilvēkiem pārspriest savus brīvdienu plānus,” skaidro AAS „Balta” Stratēģiskā mārketinga un klientu direktors Kristians Pudans.

Šogad „Baltas” klientus zagļi pamanījušies apciemot jau 86 gadījumos, nodarot kopējos zaudējumus par aptuveni 47 tūkstošiem latu. Savukārt 2010. gadā „Balta” ir saņēmusi 380 privātu personu atlīdzību pieteikumu (vidēji 30 gadījumu mēnesī) par zādzībām no mājokļiem. Kopumā aizvadītā gada laikā par šādiem pieteikumiem atlīdzībās izmaksāti 143.6 tūkstoši latu.

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv