Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policijas aktīvā rīcība apgrūtina nelegālo preču tirgoņu dzīvi 2011. gada 20. aprīlis

2011.gada 20.aprīlī

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību

nodaļa informē

Policijas aktīvā rīcība apgrūtina nelegālo preču tirgoņu dzīvi

Ceļā uz Centrāltirgus tirgotavām apturēta pusotra tonna nelegālā alkohola, astoņpadsmit ar pusi tūkstoši cigarešu ar citas valsts akcīzes markām un divas ar pusi tonnas nelegālās dīzeļdegvielas – tāda ir iepriekšējās nedēļas bilance, Rīgas reģiona policijas cīņai ar akcizēto preču nelegālo apriti.     

Aizvadītajā piektdienā VP Rīgas reģiona Kriminālpolicija, Rīgā, Katlakalnā aizturēja kravas mikroautobusu VW Transporter, jo šīs busiņš policijas uzmanības lokā bija nonācis saistībā ar aizdomām, par nelegālā alkohola pārvadāšanu, kas paredzēts iztirgošanai Rīgas Centrāltirgus teritorijā. Kravas pārvadātājs – 1964. gadā dzimis vīrietis aizturēts, uzsākts kriminālprocess un izmeklēšana turpinās.       

Jau vairāk nekā divus gadus viena no darba prioritātēm VP Rīgas reģiona pārvaldē ir cīņa ar akcizēto preču nelegālo apriti, kas no policijas prasa gan lielu darba apjomu, gan profesionalitāti. Meklējot efektīvākos veidus un analizējot nelegālo preču realizācijas kanālus, neapšaubāmi jāsecina, ka tirgi, jo īpaši Centrālitrgus, ir starp tirgoņiem vispopulārākā „kreisās” preces realizācijas vieta. Tas, savukārt, Centrāltirgu rada arī par paaugstināta korupcijas riska vietu uzraugošajām un kārtībsargājošajām iestādēm. Ņemot vērā iepriekš minēto, Rīgas reģiona pārvalde tirgū notiekošajam velta pastiprinātu uzmanību, par ko liecina arī pēdējos mēnešos tirgū atsavinātie ievērojamie nelegālo cigarešu apjomi, gan arī gadījumi, kad policijas darbiniekiem tikuši piedāvāti kukuļi par „acu aizvēršanu”. Izvērtējot augstos koruptīvos riskus, policijas darba organizācijā tiks izmantots arī darbinieku rotācijas princips.

Rīgas reģiona policijas pēdējo divu nedēļu aktivitātes tieši Centrāltirgū, šķiet radījušas satraukumu nelegālo darboņu vidū, kas atkal mēģinājuši vienoties ar policijas darbiniekiem, lai izvairītos no atbildības par nelegālo rūpalu. Par kukuļa piedāvāšanu aizturēts 1961. gadā dzimis vīrietis, agrāk netiesāts un bez oficiālas darba vietas vai legāla ienākumu avota.

Centrāltirgus teritorijā tikai šogad, laika posmā no 1. janvāra līdz 14. aprīlim, atsavinātas jau gandrīz 300 tūkstoši cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām, nepilni 300 litri nelegāla alkohola, saistībā ar akcizēto preču nelikumīgu apriti uzsākti 6 kriminālprocesi un 413 administratīvās lietvedības.

Rīgas reģiona policija ļoti nopietni turpinās aktīvi darboties nelegālo preču apkarošanas jomā, ka to darījusi jau iepriekšējos gados. Kopumā šogad, laikā līdz 14. aprīlim, VP RRP policisti atsavinājuši 2061 litru nelegālo alkoholisko dzērienu un gandrīz 0,8 miljonus nelegālo cigarešu.

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155

e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv