Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijas priekšnieks Artis Velšs atbalsta jauna policijas likuma izstrādes nepieciešamību 2011. gada 13. aprīlis

2011.gada 13.aprīlī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Valsts policijas priekšnieks Artis Velšs atbalsta jauna policijas likuma izstrādes nepieciešamību

Otrdien, 12.aprīlī, Valsts policijas (VP) priekšnieks Artis Velšs  un vairāki citi VP darbinieki piedalījās  Latvijas Zinātņu akadēmijas kopīgi ar Latvijas Juristu biedrību 2011.gada Juristu dienu ietvaros rīkotajā konferencē sakarā ar likuma „Par policiju” pieņemšanas 20.gadadienu.

Savā uzrunā A.Velšs norādīja, ka VP atbalsta jauna policijas likuma izstrādi un pieņemšanu, ņemot vērā to, ka likuma „Par policiju” pastāvēšanas divdesmit gados ir notikušas kardinālas pārmaiņas visās sabiedriskās dzīves jomās – politiskajā, ekonomiskajā, sociālajā, tiesiskajā, ģeopolitiskajā u.c., kurām vairs neatbilst pirms 20 gadiem pieņemtais likums.

„Faktiski prakse rāda, ka šobrīd ir nepieciešama plaša juridiska diskusija par vairākiem policijas darbības aktuāliem jautājumiem mūsdienu apstākļos”, uzskata A.Velšs.

Pēc VP priekšnieka domām, ir nepieciešama diskusija par dažām policijas funkcijām, no kurām iespējams nākotnē varētu atteikties. Jāvērtē dažu funkciju nodošanas iespēja privātajam sektoram.

Tāpat no prakses viedokļa ir nepieciešama detalizētāka un plašāka policijas darbības principu noteikšana policijas likumā, jo atbilstoši šobrīd spēkā esošajai policijas darbības principu reglamentācijai ne vienmēr ir skaidrs, kā šie principi piemērojami praktiskajā policijas darbā.

A.Velšs uzsvēra, ka, ņemot vērā pēdējos gados aktualizējušos starptautiskās sadarbības problemātiku, jaunajā policijas likumā ir jāiekļauj daudz plašāka starptautiskās sadarbības sadaļa, meklējot arī jaunas sadarbības iespējas ar citu valstu policijas iestādēm.

Policijas darba prakse rāda, ka ir nepieciešams jauns, mūsdienu apstākļiem atbilstošs policijas likums, kurš pirms tā pieņemšanas tiktu plaši apspriests un izvērtēts.  

Beāte Labinska
Valsts policijas priekšnieka palīdze,
tālr.: 67829445, mob: 29496086,
e-pasts: beate.labinska@vp.gov.lv