Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas centrā aizturējām jau iepriekš sodītas kabatzagles 2019. gada 20. decembris

Trešdien, 18. decembrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes Kabatzādzību apkarosanas grupa Rīgas Centrālajā stacijā pamanīja divas sievietes, kuras jau iepriekš vairākas reizes nonākušas likumsargu redzeslokā un ir sodītas par kabatzādzībām. Policisti uzsāka detektīvdarbību, lai nepieļautu, ka šīs personas atkārtoti apzog iedzīvotājus.

Sievietes devās uz lietotu apģērbu veikalu Rīgas centrā, un policisti viņām sekoja. Veikalā viena no sievietēm izvilka kādai jaunietei no plecu somas naudas maku, kurā atradās 85 eiro, un padeva to savai pāriniecei. Cietusī notikušo pat nebija pamanījusi. Kad garnadzes izgāja no veikala, policisti viņas aizturēja, kā arī atguva zagto maku ar naudu, kas tika atdots cietušajai jaunietei.

Aizdomās turētās ir dzimušas 1966. un 1968. gadā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta – par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Uz izmeklēšanas laiku aizturētajām personām ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Valsts policija atgādina, ka garnadži visbiežāk kabatzādzības izdara ļaužu pilnās vietās – sabiedriskajā transportā un to pieturvietās, centrālajā stacijā un stacijas tuneļos, tirdzniecības vietās un citviet. Tāpēc šajās vietās ieteicams saglabāt papildus piesardzību.

Lai nekļūtu par kabatzagļa upuri, ir jāatceras daži vienkārši ieteikumi:
- sabiedriskās vietās jābūt īpaši vērīgam;
- maki, telefoni un citas vērtīgas mantas jāglabā iekškabatās;
- nedrīkst vērtīgas mantas glabāt mugursomā;
- rokassomas un plecu somas jānēsā priekšpusē un pēc iespējas tās jāpietur.

Gadījumā ja esat cietis no kabatzādzības vai kļuvis par kabatzādzības vai tā mēģinājuma aculiecinieku, aicinām nekavējoties notikuma brīdī vai uzreiz pēc tam sazināties ar Valsts policiju pa tālruņa numuru 110! Gadījumā, ja zādzība konstatēta pēc ilgāka laika, jāvēršas tuvākajā Valsts policijas iecirknī.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)