Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Piesprādzē savu atvasi pirms katra brauciena un izdari to pareizi! 2019. gada 23. oktobris

150x12 – tāda ir bērna drošības formula automašīnā. Ja bērna augums nepārsniedz 150 cm un viņš nav sasniedzis aptuveni 12 gadu vecumu, jālieto drošības līdzekļi: bērnam jāatrodas viņa vecumam un svaram atbilstošā bērnu sēdeklītī vai paliktnī un jābūt piesprādzētam ar drošības jostu. Svarīgi ir piesprādzēt savu atvasi pirms katra brauciena, bet vēl svarīgāk to izdarīt pareizi.

Protams, bērna pārvadāšana pēc likumā noteiktās kārtības ir vecāku lēmums un disciplīnas jautājums. Pirmais mirklis, kad saviļņojumā nevajadzētu aizmirst par bērna drošību, ir brīdis, kad viņu ved mājās no dzemdību nama. Par to arī brīdina medicīnas personāls, bet bieži jaunie vecāki nodomā – brauciens ir īss un tik ļoti gribas mazuli ātrāk nogādāt mājās, tāpēc paturēsim viņu rokās, vai ieliksim ratu kulbiņā. Neviens no šiem variantiem nav drošs un neatbilst drošības standartiem. Tāpēc, vedot mājās jaundzimušo, ir nepieciešams atbilstošs bērnu sēdeklītis. Ja to nav iespējams iegādāties uzreiz, to var arī iznomāt. Svarīgi atcerēties, ka bērnam bīstams var būt ne tikai ceļu satiksmes negadījums, bet arī strauja bremzēšana.

Ieteikumus, kas jāņem vērā, pārvadājot mazākos pasažierus, var aplūkot sagatavotajā infografikā.

Tāpat ir jāpievērš uzmanība pareiza inventāra iegādei. Ja tiek iegādāts lietots krēsliņš, svarīgi ir zināt tā vēsturi – vai tas jau nav bijis avārijā. Ja ir, tad to nedrīkst izmantot, jo krēsls sadursmes brīdī deformējas. Sēdeklīšus automobilī vienmēr jāinstalē atbilstoši ražotāja norādījumiem, nedrīkst iejaukties tā konstrukcijās!