Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Speciālo uzdevumu bataljona policists atvaira uzbrukumu 2018. gada 10. septembris

Naktī uz pirmdienu, 10. septembri, ap pusnakti Valsts policija saņēma izsaukumu no iedzīvotāja, kurš ziņoja par dzīvoklī Purvciemā esošu vīrieti, kurš kopīgas alkohola lietošanas laikā palicis agresīvs un uzbrucis savai sievai un ziņotājam ar beisbola nūju, iesitot pa aci. Zvanītājs ziņoja, ka agresīvais vīrietis atrodas dzīvoklī un vicinās ar nazi.

Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona (SUB) policisti. Tobrīd pārējie kompānijas biedri bija izgājuši kāpņu telpā, bet agresīvais vīrietis dzīvoklī bija viens. SUB policisti stādījās priekšā vīrietim un devās iekšā dzīvoklī. Taču viņš metās virsū vienam no SUB darbiniekiem ar nazi. Izmantojot vairogu, policists veikli atvairīja mēģinājumu viņam iedurt krūškurvī. Likumsargi uzreiz aizturēja agresīvo vīrieti un nogādāja viņu policijas iecirknī. Pateicoties policistu labajai fiziskajai sagatavotībai un apmācībai, kā rīkoties šādos gadījumos, aizturēšana notika veiksmīgi un neviens neguva ievainojumus.

Aizturētais vīrietis ir dzimis 1986. gadā un iepriekš ir vairākas reizes sodīts par zādzībām un piesavināšanos.

Jāpiemin, ka vīrietis aizturēšanas brīdī atradās gandrīz divu promiļu stiprā alkohola reibumā.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 269. panta pirmās daļas – par uzbrukumu varas pārstāvim. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.
Aizturētais vīrietis šobrīd atrodas izolatorā un rīt, 11. septembrī, tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu šai personai.

Pārējās konfliktā iesaistītās personas ir apskatījuši mediķi, konstatējot, ka hospitalizācija nevienam nav nepieciešama.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)