Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija atvainojas un izbeidz administratīvo lietvedību 2018. gada 20. aprīlis

Marta izskaņā sociālajā tīklā Facebook plašu ievērību guva kāda autovadītāja video, kurā, viņaprāt, policija autovadītājam fiksējusi daudz lielāku braukšanas ātrumu nekā uzrāda automašīnā uzstādītais videoreģistrators. Šis autovadītājs pēc kāda laika vērsās policijā ar sūdzību.

Likumsargiem, izvērtējot visus lietā esošos pierādījumus, tostarp arī šī autovadītāja iesniegto video materiālu, radās pamatotas šaubas, ka todien konkrētajam policijas netrafarētās automašīnas radaram iespējams ir radusies tehniska kļūme un tas ir neprecīzi fiksējis tieši šo pārkāpumu. 
Šādās situācijās jebkuras pamatotas šaubas vērtē par labu pārkāpējam, tāpēc šajā gadījumā tika pieņemts lēmums atcelt sodu un izbeigt administratīvo lietvedību. Atvainojamies par radušos situāciju un sagādātajām neērtībām.

Diemžēl nevar izslēgt, ka arī kāda ierīce kādreiz sabojājas un rodas tehniskas kļūmes – kā šajā gadījumā. Šobrīd šī konkrētā mērierīce ir atkārtoti pārbaudīta un verificēta – ierīce ir darba kārtībā. Tāpat jāpiebilst, ka vienas ierīces tehniskā kļūme nav pamats, lai apšaubītu pārējo Valsts policijas mērierīču darbības kvalitāti.