Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Kārsavas novadā iereibis vadītājs mēģina piekukuļot policijas darbinieku 2018. gada 19. aprīlis

Valsts policijas likumsargi saņēma informāciju no vairākiem nevienaldzīgajiem autovadītājiem, ka Kārsavas novadā, kāda automašīna brauc pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus, streipuļo, iebrauc pretējā braukšanas joslā, šādā veidā apdraudot citus ceļu satiksmes dalībniekus. Reaģējot uz šo informāciju, notikuma vietā nekavējoties ieradās VP Latgales reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas darbinieki, kuri apturēja aizdomīgo transportlīdzekli un veica nepieciešamo pārbaudi.

2018.gada 16.aprīlī Kārsavas novada Mežvidu pagastā policisti apturēja kādu aizdomīgu DAF markas transportlīdzekli, lai veiktu nepieciešamo pārbaudi. Pārbaudot transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, viņa izelpā bija jūtama alkohola smaka. Vīrietim veica alkohola koncentrācijas mērījumu un izradījās, ka viņš atrodas vairāk nekā 2 promiļu stiprā alkohola reibumā. Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma protokola sastādīšanas, DAF vadītājs – 1971.gadā dzimis vīrietis policijas darbiniekam piedāvājis kukuli 500 EUR apmērā. Saistībā ar notikušo attiecībā pret vīrieti ir uzsākts kriminālprocess.

Pašlaik vadītājam ir noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā. Saskaņā ar LAPK 149.15 4.daļu, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles — transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no tūkstoš divsimt līdz tūkstoš četrsimt euro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Jāpiebilst, ka vīrietim draud arī kriminālatbildība par kukuļa piedāvājumu policijas darbiniekam. Atgādinām, ka kukuļu došana saskaņā ar Krimināllikumu ir sodāma pēc 323. panta un par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbi, vai naudas sods.

Valsts policija pateicas autovadītājiem par vērību un tūlītēju informācijas sniegšanu likumsargiem, ka arī aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem, un atcerēties, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas, turklāt pieredze liecina, ka iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet rada draudus arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

 

 

Informāciju sagatavoja: 

Ksenija Belova

VP Latgales reģiona pārvaldes

Vecākā speciāliste

t. 65403378; 20028494