Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Privātmājā Sauriešos atsavinājām 27 000 nelegālo cigarešu 2018. gada 17. aprīlis

Valsts policija bija saņēmusi informāciju, ka privātmājā Stopiņu novada Sauriešos, iespējams, ierīkota nelegālā alkohola un cigarešu tirdzniecības vieta.

Saņemot tiesas akceptu veikt kratīšanu, 12. aprīlī Salaspils iecirkņa policisti ieradās šajā adresē. Kopumā privātmājas teritorijā tika atrasts un atsavināts 27 000 cigarešu ar Baltkrievijas, Krievijas un Ukrainas akcīzes markām. Savukārt nelegālais alkohols policistu ierašanās brīdī netika konstatēts.

Policija ir noskaidrojusi personu, kura, iespējams, realizējusi nelegālās akcīzes preces.

Saistībā ar notikušo šobrīd ir uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169./3 panta – par akcīzes preču iegādes, realizācijas un uzglabāšanas noteikumu pārkāpšanu. Par šādu pārkāpumu uzliek fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro lielu naudas sodu, bet juridiskām personām – no 70 līdz 7100 eiro, konfiscējot šīs preces un to pārvietošanai pārvadāšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Policija gatavo pieprasījumu Valsts ieņēmumu dienestam aprēķināt tautsaimniecībai nodarītā zaudējuma apmēru saistībā ar atsavinātajām cigaretēm. Pēc zaudējuma aprēķināšanas tiks lemts par kriminālprocesa uzsākšanu.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.