Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Apcietināti vīrieši, kuri naktī uz svētdienu jūrmalniekam nolaupīja mobilo telefonu 2018. gada 10. aprīlis

Naktī no 7. uz 8. aprīli ap pulksten 00.50 kāds 1985. gadā dzimis vīrietis pēc bāra apmeklējuma Jūrmalā devās mājās. Pēkšņi uz ielas viņam uzbruka divi vīrieši, kuri, kā vēlāk izrādījās, bija sekojuši upurim no bāra. Ļaundari ar kājām un rokām sita vīrieti, pēc kā izņēma no viņa somas mobilo telefonu un aizbēga.

Pēc atgūšanās cietušais turpināja ceļu uz mājām, kur izsauca Valsts policiju. Uz izsaukumu nekavējoties devās Jūrmalas iecirkņa policisti. Meklējot laupītājus pa tuvāko apkārtni, drīz vien tika pamanīts un aizturēts pirmais no viņiem. Pārmeklējot aizdomās turēto, pie viņa tika atrasts nolaupītais mobilais telefons. Policisti noskaidroja arī otra aizdomās turētā atrašanās vietu un viņu aizturēja.

Abi aizdomās turētie 1981. un 1999. gadā dzimušie vīrieši tika nogādāti policijas iecirknī. Vecākais no viņiem tobrīd atradās 2,6 promiļu stiprā alkohola reibumā, savukārt otra asinīs konstatēta apmēram viena promile. Jāpiemin, ka abi jau iepriekš ir sodīti gan par mantiskiem noziegumiem, gan huligānismu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Vakar, 9. aprīlī, tiesa abiem aizdomās turētajiem piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Pēc procesuālo darbību veikšanas mobilais telefons tiks atdots tā īpašniekam.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)