Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturēts vīrietis, kurš Ķengaragā nolaupīja somu ar dzīvokļa atslēgām un vēlāk apzaga cietušā mājokli 2018. gada 4. aprīlis

31. martā īsi pirms pusnakts 1984. gadā dzimušam vīrietim pie viņa dzīvokļa kāpņu telpas Ķengaragā negaidot no mugurpuses pa galvu iesita svešinieks, pēc kā cietušais zaudēja samaņu. Uzbrucējs nolaupīja vīrieša somu, kurā atradās mobilais telefons un dažādas personīgās mantas, tajā skaitā dzīvokļa atslēgas. Kā vēlāk noskaidrojās – ļaundaris bija gaidījis un slepus novērojis, kamēr cietušais atgūsies, lai noskaidrotu, kurā dzīvoklī viņš dzīvo.

Kad cietušais bija atguvis samaņu, viņš devās uz savu dzīvokli. Nonācis pie sava dzīvokļa, viņš atskārta, ka ir nolaupītas arī viņa dzīvokļa atslēgas. Vīrietis devās uz Rīgas Ķengaraga policijas iecirkni, un informējis policiju par notikušo, viņš atgriezās pie sava dzīvokļa durvīm, kur konstatēja, ka tās ir vaļā un no dzīvokļa ir pazudis televizors un mobilais telefons. Vīrietis tūdaļ sazinājās ar policiju.

Notikuma vietā ieradās Rīgas Ķengaraga iecirkņa policisti, kuri, veicot izmeklēšanas darbības, noskaidroja vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās gan par iepriekš izdarīto laupīšanu, gan zādzību no dzīvokļa. “Pa karstām pēdām” iespējamais ļaundaris tika aizturēts. Likumsargiem arī izdevās atgūt daļu no noziedzīgajā ceļā iegūtajām mantām.

Jāpiemin, ka aizturētais 1989. gadā dzimušais vīrietis jau iepriekš sodīts par mantiskiem noziegumiem un vien nesen atbrīvots no ieslodzījuma vietas.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas – par laupīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Tāpat uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī. Arī par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Šodien, 4. aprīlī, tiks lemts par drošības līdzekļa – apcietinājuma piemērošanu aizdomās turētajam.

Saistībā ar šo gadījumu esam saņēmuši cietušā pateicību:

“Vēlos izteikt visdziļāko pateicību VP RRP Rīgas Ķengaraga iecirkņa (Aviācijas 15) darbiniekiem (izmeklētājiem, operatīvajiem darbiniekiem, ekspertiem un visiem kas bija iesaistīti), kas strādāja no 31. marta vakara līdz 1. aprīļa pusdienas laikam. Pateicība par laipno, saprotošo attieksmi un operatīvo un pašaizliedzīgo rīcību. Tiku uz ielas apzagts, kā arī pēc tam vēl tika apzagts dzīvoklis. Jau tajā pašā naktī tika noskaidrots un aizturēts iespējamais vainīgais, kā arī tika atrastas nozagtās lietas. Izmeklēšana vēl turpinās, bet tik laipnu attieksmi un tik pašaizliedzīgu un profesionālu darbu tiešām apbrīnoju. Vēlreiz liels paldies visiem iesaistītajiem darbiniekiem. Paldies un lai veicās turpmākajā profesionālajā darbā!”

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)