Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Priekules novadā konstatē divus pārkāpumus ieroču aprites jomā 2018. gada 23. marts

Piektdien, 16.martā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Atļauju sistēmas grupas inspektori veica ieroču aprites kontroles pasākumus Priekules novadā un konstatēja, ka divi ieroču īpašnieki medību šaujamieročus glabā neatbilstoši normatīvo aktu prasībām. Abām personām tika noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli, kā arī izņemti šaujamieroči un munīcija. 
Kopumā Priekules novadā tika pārbaudīti pieci ieroču īpašnieki, divos gadījumos konstatēti pārkāpumi - vienā šaujamieroči tika glabāti metāla skapī (kas izmēros ir mazāks par 1500x400x300), kas nav stiprināts, savienojot ar grīdu vai sienu, kā arī medību garstobra – vītņstobra šaujamieroča munīcija netiek glabāta seifā vai metāla skapī (metāla kastē) no ieroča atsevišķā slēdzamā nodalījumā vai atsevišķā seifā, vai metāla skapī (metāla kastē). 
Otrā gadījumā konstatēts, ka šaujamierocis tiek glabāts metāla skapī (kas izmēros ir mazāks par 1500x400x300), kas nav stiprināts, savienojot ar grīdu vai sienu. Abos gadījumos noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli, kā arī izņemti šaujamieroči un munīcija.
Atļauju sistēmas grupa vērš uzmanību uz to, ka Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likums un Ministru kabineta noteikumi paredz konkrētas prasības, kas jāievēro, glabājot šaujamieročus un munīciju.

Šādas pārbaudes notiek regulāri un tiks rīkotas arī turpmāk, tādēļ aicinām visus ieroču īpašniekus novērst glabāšanas apstākļu nepilnības. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā, ikviens esošais vai topošais ieroču īpašnieks aicināts sazināties telefoniski ar VP Kurzemes reģiona pārvaldes Atļauju sistēmas grupu.