Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aicinām sabiedriskās vietās pastiprināti uzmanīt personīgās mantas; tirdzniecības centrā aizturēta kārtējā kabatzagle 2018. gada 5. marts

Jau iepriekš ziņots par gadījumiem, kad garnadži sabiedriskās vietās izmanto iedzīvotāju neuzmanību un izdara kabatzādzības. Arī februāra beigās tirdzniecības vietā Rīgas centrā tika aizturēta kabatzagle, kura jau iepriekš vairākas reizes sodīta par zādzībām un noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Proti, 28. februārī kāda sieviete tika apzagta brīdī, kad gāja no tirdzniecības centra labierīcībām un samainījās ar pretimnācēju. Garnadze no viņas somas izvilka maku ar 55 eiro tik veikli, ka cietusī sākotnēji pat nepamanīja notikušo. Par laimi, pēc neilga laika cietusī tomēr konstatēja, ka no viņas somas pazudis maks ar 55 eiro. Ņemot vērā, ka aizdomas krita uz jau iepriekš pie labierīcību telpām sastapto sievieti, cietusī atgriezās tur. Zīmīgi, ka aizdomās turētajai rokās bija zagtajam makam identisks maks.

Ne vārda neteikdama, cietusī sekoja svešiniecei pa tirdzniecības centru. Par laimi, tuvumā bija apsargs, pie kura sieviete tūdaļ vērsās. Apsargs aizdomās turēto turpat tirdzniecības centra telpās aizturēja un nodeva Valsts policijas rīcībā.

Jāpiemin, ka pie garnadzes maks vairs neatradās – viņa to bija paspējusi izmest vienā no tirdzniecības centra miskastēm. Policisti nozagto maku atguva, tomēr naudas tajā vairs nebija. 
1985. gadā dzimusī aizdomās turētā tika nogādāta Rīgas Latgales policijas iecirknī.

Saistībā ar notikušo Valsts policijā pret sievieti uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta pirmās daļas – par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Atgādinām, ka visbiežāk kabatzagļi savas noziedzīgās darbības izdara ļaužu pārpildītās vietās – sabiedriskajā transportā, to pieturās, stacijā, tuneļos un tirdzniecības vietās. Līdz ar to, šajās vietās aicinām iedzīvotājus ievērot pastiprinātu piesardzību. Jāatceras, ka cilvēku pārpildītās vietās jāsaglabā sevišķa vērība, maki, telefoni un citas vērtīgas mantas jāglabā iekškabatās, rokassomas un plecu somas jānēsā priekšpusē un pēc iespējas tās jāpietur.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)