Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Norisinājās ceturtā BSTF sanāksme 2018. gada 1. marts

2018. gada 27.-28. februārī Rīgā, viesnīcā “Park Inn by Radisson Riga Valdemara” norisinājās ceturtā Valsts policijas rīkotā operatīvās plānošanas un koordinācijas sanāksme, kā arī ekspertu sanāksmes nelegālās imigrācijas un narkotiku nelegālās aprites apkarošanas un novēršanas jomās. Šis pasākums notika Baltijas jūras valstu padomes Speciālās grupas organizētās noziedzības apkarošanas (BSTF) ietvaros. Kā jau ierasti, sanāksmē un darba grupās piedalījās Baltijas jūras reģiona valstu delegācijas, kas apmainījās ar informāciju par aktuālākajām noziedzības tendencēm reģionā, ar to saistīto problemātiku, vienojās par turpmāk īstenojamām pārrobežu aktivitātēm.
Operatīvās plānošanas un koordinācijas sanāksmi tradicionāli atklāja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.
Sanāksmes gaitā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes pārstāvji iepazīstināja ārvalstu kolēģus ar atsevišķu noziegumu jomu apkarošanas aktualitātēm. Tika minēti jautājumi, kas skar narkotiku nelegālās ražošanas un aprites apkarošanu, nelegālo imigrāciju, muitas sadarbības jautājumus, automašīnu zādzību jomas aktualitātes, kibernoziedzības apkarošanas problemātiku, kā arī kultūrvēsturiskā mantojuma aizsardzības tiesisko regulējumu un ar to saistītās noziedzības apkarošanu.
GKrPP Kriminālizlūkošanas vadības pārvaldes priekšnieka vietniece Brigita Lasenberga prezentēja projektu SOCEF, kas ir projekta JATOC (Joint Approach to Tackle Organized Cross-border Crime in the Baltic Sea Region) konceptuālais turpinājums.
Eiropola pārstāvji informēja dalībniekus par Eiropola atbalstu dalībvalstīm cīņā ar nelegālo šaujamieroču apriti. Viņi aicināja aktīvāk izmantot Eiropola produktus un rīkus pārrobežu sadarbības organizēšanā Baltijas jūras reģionā.
Operatīvās sanāksmes laikā Somijas pārstāvis informēja par plānoto operāciju TRIDENT, un Krievijas pārstāvis – par operāciju GOALKEEPER.
Darba grupu nelegālās imigrācijas un narkotiku nelegālās aprites apkarošanas un novēršanas jomas eksperti apsprieda sasniegtos rezultātus, kā arī turpmāku sadarbību pārrobežu operāciju īstenošanā Baltijas jūras reģionā.
Valsts policijas organizētajā ceturtajā BSTF sanāksmē piedalījās 11 Baltijas jūras reģiona valstu delegācijas. Bija pārstāvētas Dānijas, Igaunijas, Krievijas Federācijas, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Vācijas, Islandes, Lietuvas, Latvijas un Zviedrijas tiesībaizsardzības iestādes – policija, robežsardze un muita. Turklāt sanāksmē piedalījās pārstāvji no Eiropola.
Kā jau tika minēts iepriekš, BSTF Latvijas prezidentūras laikā 2017. – 2018. gadā Valsts policija nodrošina pastāvīgu BSTF sekretariāta funkciju izpildi, kā arī Operatīvās komitejas darbību, kuras ietvaros katru gadu tiek organizētas trīs Operatīvās plānošanas un koordinācijas sanāksmes un trīs ekspertu darba grupu sanāksmes narkotiku nelegālās aprites un nelegālās imigrācijas apkarošanas un novēršanas jomā.
Nākamā, piektā, Operatīvās plānošanas un koordinācijas sanāksme ir ieplānota šā gada 10.-11.maijā.