Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu lietā par divu personu slepkavību Kuldīgas novadā 2018. gada 28. februāris

Šī gada februāra vidū Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvalde pabeidza izmeklēšanu lietā par 2009. gadā izdarītu dubultslepkavību Kuldīgas novadā. Par minēto noziedzīgo nodarījumu tika aizturēti divi vīrieši, kuri, pielietojot šaujamieroci, nogalināja savus upurus un viņu mirstīgās atliekas apraka meža masīvā.

2016. gada sākumā Valsts policijas (VP) Kriminālizmeklēšanas pārvaldes amatpersonas saņēma informāciju par, iespējams, 2009. gadā Kuldīgas novadā izdarītu divu personu slepkavību, pēc kuras cilvēka līķi tika aprakti meža masīvā.

Veicot izmeklēšanas darbības kriminālprocesa ietvaros, likumsargi noskaidroja, ka 2009. gada 30. decembrī VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas policijas iecirknī tika uzsākts kriminālprocess par divu personu bezvēsts prombūtni.

Izmeklēšanas laikā policisti izsecināja, ka uzsāktie kriminālprocesi savā starpā ir saistīti un noskaidroja notikušā apstākļus – 2009. gada 30. decembra pievakarē divi aizdomās turētie vīrieši ieradās pie upuriem privātmājā. Starp viņiem izcēlās mantiska rakstura konflikts, kā rezultātā tika nošauts gan privātmājā dzīvojošais vīrietis, gan viņa māte. Iespējamie vainīgie pēc notikušā abas noslepkavotās personas apraka meža masīvā.

Lai gan kopš noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas dienas pagāja vairāk nekā septiņi gadi, VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar kolēģiem no VP citām struktūrvienībām veica apjomīgu darbu izmeklēšanas procesā. Likumsargi noskaidroja nogalināto personu aprakšanas vietu meža masīvā, Kuldīgas novadā, identificēja tās, kā arī atrada un izņēma šaujamieroci, ar ko tika izdarīts noziegums.

Iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu, policisti aizturēja iespējamās vainīgās personas – 1962. un 1975. gadā dzimušos vīriešus. Vecākais no viņiem iepriekš nonācis policijas redzeslokā par šaujamieroču, šaujamieroču munīcijas nelikumīgu apriti un noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu, savukārt 1975. gadā dzimušais vīrietis iepriekš tiesāts par zādzībām, mantu tīšu bojāšanu vai iznīcināšanu, par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē, par izvairīšanos no soda izciešanas un par nelikumīgu personas brīvības atņemšanu.

Pret minētajām personām tika uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 118. panta otrā punkta – par divu personu slepkavību. Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no piecpadsmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Kā arī pēc Krimināllikuma 233. panta otrās daļas – par šaujamieroča, šaujamieroča munīcijas nelikumīgu apriti. Par šādu noziegumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darba, vai naudas sods.

2018. gada 15. februārī VP Kriminālizmeklēšanas pārvalde nosūtīja kriminālprocesu Kurzemes tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

(Attēlam ilustratīva nozīme.)