Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

“Pa karstām pēdām” aizturam divus velosipēda zagļus 2018. gada 20. februāris

16. februārī ap pulksten 11.00 Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīga Brasas iecirknī tika saņemta informācija no kādas cietušās personas par nesen viņam nozagtu velosipēdu.

Ierodoties notikuma vietā, likumsargi no vīrieša noskaidroja, ka viņš savu velosipēdu bija novietojis kāpņu telpā un pieslēdzis to ar drošības slēdzeni, taču vēlāk konstatējis, ka uzticamā braucamrīka atstātajā vietā vairs nav.

Iegūstot nepieciešamo informāciju un veicot operatīvās izmeklēšanas darbības, Rīgas Brasas iecirkņa policisti “pa karstām pēdām” netālu no notikuma vietas aizturēja divas aizdomās turētās personas ar zagto velosipēdu. Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, vīrieši braucamrīku plānojuši pārdot.

Iespējamie vainīgie vīrieši ir dzimuši 1974. un 1989. gadā un iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem. Jāpiemin, ka aizturēšanas brīdī abi aizdomās turētie atradās alkohola reibumā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess, kas sākotnēji ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 175. panta otrās daļas - par zādzību, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Abiem aizdomās turētajiem vīriešiem piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

Izmeklēšanas gaitā likumsargi noskaidroja, ka viens no aizturētajiem vīriešiem iepriekšējā dienā, 15. februārī, ir izdarījis arī citu mantisku noziegumu – telefona zādzību. Arī par šo noziegumu iespējamais vainīgais tiks saukts pie atbildības.

(Attēlam ilustratīva nozīme.)