Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturēts vīrietis, kurš, pielietojot āmuru, izdarījis laupīšanu 2018. gada 24. janvāris

Pagājušajā svētdienā, 21.janvārī, ap pulksten 14.30 Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Zemgales iecirknī tika saņemta informācija par tikko izdarītu laupīšanu. Par notikušo likumsargiem ziņoja cietušā vīrieša draudzene.

Ierodoties notikuma vietā, policisti noskaidroja, ka tikko izdarītā laupīšana notikusi cietušā vīrieša dārza mājiņā. Vīrietim nolaupīts planšetdators un mobilais telefons.

Nekavējoties tika uzsākta iespējamās vainīgās personas meklēšana. Netālu no notikuma vietas Rīgas Zemgales iecirkņa policisti aizdomās turēto vīrieti aizturēja un nogādāja iecirknī. Jāpiemin, ka nolaupītais planšetdators un mobilais telefons tika atgūti.

Skaidrojot notikušā apstākļus, likumsargi uzzināja, ka šajā dienā četru draugu kompānija – cietušais ar savu draudzeni un iespējamais vainīgais ar dzīvesbiedri nolēmuši kopīgi atpūsties un lietot alkoholiskos dzērienus. Abu vīriešu vidū izcēlies konflikts, kā rezultātā viens no vīriešiem sācis pielietot fizisku spēku. Konflikta spraigumā iespējamais vainīgais paķēris āmuru un ar to iesitis cietušajam pa seju. Kamēr cietušais atradies bezpalīdzīgā stāvoklī, aizdomās turētais vīrietis no mājiņas paņēmis planšetdatoru un mobilo telefonu.

Noskaidrots, ka iespējamais vainīgais notikuma brīdī atradies divu promiļu stiprā alkohola reibuma stāvoklī.

1970.gadā dzimušais aizturētais nav iepriekš nonācis policijas redzeslokā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas – par laupīšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

(Ilustratīvs attēls: pixabay.com).