Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Purvciema tirgus teritorijā policisti otrdien atsavinājuši 10 000 nelegālo cigarešu 2018. gada 17. janvāris

Vakar, 16. janvārī, Rīgas Teikas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas policisti rīkoja profilaktiskos pasākumus nelegālo cigarešu un alkohola aprites apkarošanas jomā. To laikā tika pārbaudītas vairākas adreses, kas atrodas Rīgas Teikas iecirkņa apkalpojamā teritorijā, un jau agrāk nonākušas policijas redzeslokā saistībā ar nelegālo preču apriti.

Tika pārbaudīta arī Purvciema tirgus sabiedriskā tualete, jo policijas rīcībā esošā informācija liecināja, ka tās palīgtelpās tiek uzglabāti un realizēti nelikumīgi tabakas izstrādājumi.

Pārbaudes laikā likumsargi palīgtelpās atrada kasti ar nelegālām “Premjer” un “NZ” marku cigaretēm. Kopā kastē atradās 10 000 cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām un bez jebkādu valstu akcīzes markām. Turpat tika aizturēta arī cigarešu glabātāja – 1955. gadā dzimusi sieviete. Nelegālās cigaretes tika atsavinātas.

Jāpiebilst, ka šai sievietei jau iepriekš piecas reizes ir sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli par nelegālo akcīzes preču uzglabāšanu.

Saistībā ar otrdien atklāto pārkāpumu pret viņu uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169./3 panta – par akcīzes preču aprites noteikumu pārkāpšanu. Par šādu pārkāpumu fiziskajām personām uzliek naudas sodu no 70 līdz 700 eiro.

Ja saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta zaudējuma aprēķinu, noziedzīgo darbību rezultātā tautsaimniecībai nodarīto zaudējumu apjoms par nenomaksātiem nodokļiem būs ne mazāks par desmit Latvijas Republikā noteikto mēnešalgu kopsummu, tiks lemts par kriminālprocesa uzsākšanu.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.