Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pagājušā gada atskats nelegālo akcīzes preču apkarošanas jomā Čiekurkalna tirgū 2018. gada 5. janvāris

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirkņa policisti ir apkopojuši datus par 2017.gadā veikto profilaktisko reidu rezultātiem Čiekurkalna tirgū. Pagājušā gada rezultāti parāda, ka likumsargiem šajā jomā bijusi aktīva cīņa.

Saskaņā ar Valsts policijas noteiktā kārtībā veiktajiem profilaktiskajiem reidiem akcizēto preču aprites apkarošanas jomā iecirkņu nozīmētajās teritorijās, Rīgas reģiona Rīgas Brasas iecirkņa policisti 2017.gadā kopumā sastādījuši 29 administratīvo pārkāpumu protokolus pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169. panta trešās daļas – par akcīzes preču iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem. Par šādu noziegumu fiziskajām personām piemērojams naudas sods no 70 līdz 700 eiro.

Sastādīti arī 49 administratīvo pārkāpumu protokoli pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 170. panta otrās daļas – par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu, glabāšanu vai pārvietošanu. Par šo noziegumu fiziskajām personām var piemērot naudas sodu no 350 līdz 700 eiro, konfiscējot alkoholiskos dzērienus un to pārvietošanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez transportlīdzekļu konfiskācijas.
Šo procesu ietvaros kopumā izņemtas 33029 cigaretes un 450 litri alkohols.

2017.gadā Brasas iecirkņa likumsargi profilaktisko reidu laikā uzsākuši arī četrus kriminālprocesus – vienu par nelikumīgā alkohola glabāšanu un trīs par tā tirgošanu. Šo kriminālprocesu ietvaros tika aizturētas četras personas.

Jāpiemin, ka arī šī gada pirmajā nedēļā Brasas iecirkņa policisti Čiekurkalna tirgū veikuši jau divus reidus. Pirmdienas reida rezultātā izņemti deviņi litri alkohola un aptuveni 300 cigaretes, savukārt vakardienas, 4.janvāra, reida laikā izņemti 2,5 litri nelegālā alkohola un uzsākta viena administratīvā lietvedība.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.

(Ilustratīvs attēls).