Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušajiem! 2017. gada 21. septembris

21.septembrī, nu jau otro gadu pēc kārtas visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs norisināsies TISPOL (Eiropas ceļu policijas tīkls) sadarbībā ar Eiropas Komisiju organizētā kampaņa “EDWARD – European Day Without a Road Death” (Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem). Šogad, tāpat kā pērn, visas ES dalībvalstīs, tostarp arī Latvijā, ceļu policija strādās kopīgiem spēkiem, lai padarītu šo par drošāko dienu ceļu satiksmē.

Piedaloties ceļu satiksmē, tās dalībnieki nereti neievēro ceļu satiksmes noteikumus, tādējādi apdraudot gan sevi, gan citus. Katru dienu uz Eiropas ceļiem iet bojā apmēram 70 cilvēki, kas nozīmē, ka aptuveni 70 ģimenes tajā dienā nesagaida mājās savus mīļos. Mūsu pašu spēkos ir šo situāciju labot, kopīgiem spēkiem realizējot ambiciozu mērķi, – samazināt bojā gājušo skaitu līdz nullei. Valsts policija atgādina – drošība uz ceļiem ir ikviena atbildība.

Kā liecina Valsts policijas statistikas dati, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, situācija Latvijā pamazām uzlabojas – bojā gājušo skaits uz Latvijas ceļiem samazinājies par 20%. Šogad ceļu satiksmes negadījumos dzīvību zaudējis 91 cilvēks, savukārt pērn šajā pat laika posmā – līdz septembra vidum – avārijās uz ceļiem gājuši bojā 110 cilvēki, bet 2015.gadā – 121.

Kā liecina TISPOL dati par aizvadīto projekta EDWARD dienu, pērn 19 no 31 projekta dalībvalstīm, tostarp arī Latvijai, izdevās aizvadīt dienu bez neviena bojā gājuša vai smagi cietušā.

Tieši tādēļ tāpat kā pagājušajā gadā, arī šodien ceļu policija veiks pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību, nodrošinot pēc iespējas lielāku policijas klātbūtni ceļu satiksmē. Reidu laikā īpaša uzmanība tiks pievērsta mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, bērnu sēdeklīšu un drošības jostu lietojumam, kā arī likumsargi veiks pastiprinātu ātruma kontroli. Tāpat īpaša uzmanība tik pievērsta vadītāju, kuri pie transportlīdzekļa stūres sēdušies reibuma stāvoklī, atklāšanai.

Līdz ar šo projekta dienu ir aizsācies ceļš uz lieliem mērķiem un pārmaiņām, tiecoties piepildīt vīziju par satiksmes norisi bez neviena bojāgājušā vai smagi cietušā, kā arī uzlabot ceļu satiksmes drošību. Tāpēc Valsts policija aicina ikvienu piedalīties šīs dienas un mērķa realizēšanā, apzinoties, ka ikviena pozitīva darbība ir solis tuvāk pārmaiņām.

Apliecini arī tu savas rūpes par ceļu satiksmes drošību, dodot īpašu zvērestu un apsolot gan sev, gan līdzcilvēkiem ievērot visus ceļu satiksmes noteikumus. Solījumu var nodot projekta EDWARD mājaslapā (projectedward.eu/lv/).

 

 

Sagatavoja:

Simona Grāvīte

Valsts policijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas

vecākā speciāliste

Mob.tālr. 29900345

Tālr. 67075014