Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Balvu iecirkņa policisti likvidē nelegālā alkohola ražotni 2017. gada 20. septembris

Cīnoties ar nelikumīgu akcizēto preču apriti, Valsts policija regulāri veic dažādus preventīvus un operatīvus pasākumus. Latgales reģiona pārvalde mēneša laikā akcīzes preču nelikumīgas aprites novēršanai un apkarošanai veica 76 reidus, kuru rezultātā sastādīti 84 administratīvā pārkāpuma protokoli, uzsāktas 54 lietvedības, savukārt no nelegālās aprites konfiscēti gandrīz 2,5 miljoni cigarešu, 1280 litri degvielas, ka arī ievērojams daudzums nelikumīga alkohola. Pagājušonedēļ šāda veida pasākumus sekmīgi realizēja Balvu iecirkņa darbinieki.

Iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros, Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde ieguva informāciju, ka Stopiņu novadā, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar akcizēto preču nelikumīgu apriti. Minētās informācijas pārbaudei Balvu iecirkņa policisti sadarbībā ar VP LRP Kriminālpolicijas biroja, pretterorisma vienības "OMEGA", VRS Aviācijas pārvaldes apsardzes un speciālo uzdevuma dienesta "SIGMA" darbiniekiem kādā privātīpašumā veica sankcionētu kratīšanu. Ierodoties notikuma vietā likumsargi konstatēja, ka privātmājā ir ierīkota nelikumīga alkohola ražotne, ka arī tiek veikta alkohola tirdzniecība. Kratīšanas laikā, konfiscēts ievērojams daudzumu nelegālā alkohola – ap 1210 litriem, dažādas iekārtas alkohola ražošanai, tukša tara, korķi, uzlīmes, kartona iepakojumi, ka arī 
2 620 cigaretes ar Baltkrievijas republikas akcīzes markām.

Lai precīzi noteiktu izņemto vielu skaitu un sastāvu ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes. 
Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, minēto alkoholu likumpārkāpēji plānoja realizēt nelikumīgu akcīzes preču tirdzniecības vietās (t.s. «točkās»), ka arī tirgoja to notikuma vietā.

Saistībā ar notikušo aizturētas divas personas – 1966.gadā dzimis vīrietis un 1968.gadā dzimusi sieviete. Jāpiebilst, ka vīrietis agrāk jau nonāca policijas redzeslokā saistībā ar analoģiskiem noziedzīgiem nodarījumiem. Šobrīd likumsargi turpina izmeklēšanu, savukārt aizturētajiem par minētiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība.

Pēc Krimināllikuma 221.2 panta 3.daļas, par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta lielā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat, Valsts policija atgādina, ka pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 170.1 panta par nelikumīgu alkoholisko dzērienu un spirta iegādāšanos arī ir paredzēta atbildība - naudas sods līdz simt četrdesmit euro, konfiscējot iegādātos alkoholiskos dzērienus un spirtu.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.