Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Cīņa ar nelikumīgu akcizēto preču apriti: dārgumu medības Centrāltirgū 2017. gada 18. septembris

Nelikumīgo akcīzes preču apkarošana – ikdienas cīņa, kurā iesaistās mūsu policisti visā Latvijā. Nav noslēpums, ka Centrāltirgus ir viena no zināmākajām vietām galvaspilsētā, kur tiek realizētas nelegālās akcīzes preces. Ja persona veic nelikumīgas, slēptas darbības, mums ir pienākums to atklāt. Un mēs strādājam. Katru dienu.

Šonedēļ ciemojāmies pie VP Rīgas reģiona Latgales iecirkņa darbiniekiem, kuri ikdienas veic pārbaudes un reidus Centrāltirgū un tā apkaimē. Lai gan ir zināms ikdienas darba uzdevums, darbiniekiem katra diena tiek aizvadīta citādāk – ir veiksmīgas dienas, kad izdodas pieķert kādu tirgotāju, kurš visticamāk ir nonācis policijas redzeslokā jau iepriekš, un izņemt ievērojamu skaitu cigarešu vai alkohola. Tomēr jāatzīst, ka ne katra diena vainagojas ar lieliskiem rezultātiem – ir arī tukšās dienas. Savā ziņā nelikumīgo cigarešu un alkohola tirgotāju aizturēšana un preču izņemšana ir kā veiksmes spēle. Kurš šoreiz būs izmanīgāks un veiklāks?

Likumsargi atzīst, ka laiki ir mainījušies – pieķert pārdevējus likumpārkāpuma brīdī kļūst nedaudz grūtāk. Tirgotāji ir kļuvuši piesardzīgāki un aizdomīgi lūkojas uz katru garāmgājēju, kā arī ikreiz izdomā arvien jaunus veidus kā paslēpt vai realizēt nelegālās akcīzes preces. Kā smej Latgales iecirkņa darbinieki – cīņa ar nelikumīgo akcīzes preču tirgotājiem ir kā sacensība – dārgumu medības. Tomēr tieši tas arī darbu padara interesantu – arī viņiem katru reizi ir jāizdomā jauni veidi un paņēmieni, kā uzvarēt cīniņā.

Kā jau ziņojām savā Twitter kontā, pagājušajā nedēļā VP darbinieki Centrāltirgū izņēmuši 19,5 litrus alkohola un 23 773 cigarešu, kā arī aizturējuši 27 personas.

Savukārt šī gada augustā saistībā ar nelegālu akcīžu preču apriti Valsts policija Latvijā kopumā veikusi 399 reidus, kuru laikā pārbaudītas izklaides un tirdzniecības vietas, adreses un uzskaitē esošas personas. Statistikas dati liecina, ka kopumā ir uzsākti 55 kriminālprocesi. Saistībā ar pārkāpumiem par akcīzes precēm, aizturētas 225 personas, no tām 26 – kriminālprocesu ietvaros. Tāpat augustā par pārkāpumiem, kas saistīti ar akcīzes precēm, Valsts policijas darbinieki ir sastādījuši 458 administratīvā pārkāpuma protokolus.

Kopumā policijas darbinieki ir izņēmuši 15 381,97 litrus alkoholisko dzērienu, no kuriem lielāko daļu sastāda tieši nezināmas izcelsmes alkohols – 11 382,97 litri. Tāpat izņemto cigarešu apjomi ir mērāmi miljonos, kopumā augustā ir izņemtas 3 288 168 cigaretes, no kurām visvairāk – 1 316 877 gab., bijušas ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Aplūkojot statistiku un iepazīstoties ar policijas darbinieku ikdienu, neviļus rodas jautājumus - kādēļ šī cīņa joprojām turpinās? Diemžēl atbilde ir pavisam vienkārša – ja ir pieprasījums, būs arī piedāvājums.

Tieši tādēļ #Atkrāpies!

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.