Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policisti kļūst par aculieciniekiem kabatzādzībai un nekavējoties aiztur garnadzi 2017. gada 18. septembris

Piektdien, 15. septembrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes policisti, kas specializējas pret īpašumu vērsto noziedzīgo nodarījumu novēršanā un atklāšanā, veica operatīvos pasākumus Rīgas Centrāltirgus apkārtnē.

Ap pulksten vieniem dienā policisti sabiedriskā transporta pieturā pamanīja garnadzi, kurš kādam vīrietim no somas izvilka mobilo telefonu. Cietušais somu bija uzlicis uz pleca un telefonu ielicis ārējā kabatā, tāpēc zaglis telefonam varēja viegli piekļūt. Cietušais par notiekošu uzzināja vien tad, kad notiekošo apturēja policisti.

Likumsargi nozieguma brīdī zagli aizturēja un nogādāja Rīgas Latgales policijas iecirknī. Pie aizturētā vīrieša tika atrasts nozagtais telefons, kas tika atdots īpašniekam.

Aizturētais 1978. gadā dzimušais vīrietis jau iepriekš vairākas reizes sodīts par zādzībām, tostarp arī par kabatzādzībām. Tāpat vīrietis iepriekš sodīts par narkotisko vielu lietošanu. Jāpiebilst, ka arī aizturēšanas brīdī viņš izskatījās lietojis narkotikas. Lai to pārbaudītu, ir nozīmēta ekspertīze.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta – par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Ja ekspertīze apstiprinās, ka vīrietis lietojis narkotikas, viņam būs jāatbild arī par šo pārkāpumu.

Tiesa aizdomās turētajam ir piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu.

Atgādinām iedzīvotājiem ievērot pastiprinātu piesardzību sabiedriskās vietās, neizlaižot no redzesloka savas personīgās mantas. Tāpat uzsveram, ka vērtīgas lietas vēlams turēt iekškabatās, lai tās nekļūtu par vieglu guvumu zagļiem.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)