Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Teikā par automašīnu numura zīmju un degvielas zādzību aizturēts vīrietis 2017. gada 8. septembris

9.augustā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Teikas iecirknī tika saņemta informācija par kādu zagli, kurš automašīnā uzpildīja 49 litrus degvielas un aizbrauca prom, par to nesamaksājot. Par šo notikuma ziņoja degvielas uzpildes stacijas darbinieki.

Policisti devās uz izsaukuma vietu, kur ieguva video materiālu, kurā redzams nozieguma brīdis.

Likumsargi iegūtajā video skaidri redzēja konkrētās automašīnas valsts numura zīmes, kuras ievadīja datu bāzē, lai noskaidrotu automašīnas īpašnieku. Tika noskaidrots, ka attiecīgās numura zīmes nav reģistrētas konkrētajam automobilim. Tika uzsākts kriminālprocess par degvielas zādzību un meklēta aizdomās turētā persona.

Naktī no 5. uz 6.septembri pulksten 3.55 Teikas iecirkņa policisti pamanīja pēc konkrētām pazīmēm atbilstošu automašīnu, kura tobrīd pārvietojās pa vienu no Purvciema mikrorajona ielām. Policisti to apturēja un noskaidroja, ka spēkrata vadītājs ir tā pati persona, kura pirms mēneša nozaga degvielu.

Tāpat likumsargi noskaidroja, ka 1992.gadā dzimušais vīrietis naktī no 8. uz 9.augustu Teikā astoņām automašīnām nozadzis valsts numura zīmes. No vienas mašīnas nozagtās numura zīmes persona izmantoja degvielas zagšanas brīdī.

Aizturētais vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par zādzībām un narkotisko vielu lietošanu.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180.panta pirmās daļas – par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Ņemot vērā, ka persona nozaga arī vairākas valsts numura zīmes, uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 265.panta otrās daļas - par transportlīdzekļa reģistrācijas dokumenta vai reģistrācijas numura zīmes nolaupīšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Aizturētā persona šobrīd atrodas izolatorā.

(Attēlam ilustratīva nozīme.)