Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Speciālo uzdevumu bataljona policisti par vairākkārtējiem spridzināšanas draudiem nekavējoties aizturējuši vīrieti 2017. gada 7. septembris

Naktī uz ceturtdienu, 7. septembri, pulksten 03.49 uz Valsts policijas tālruni 110 tika saņemts zvans no anonīma vīrieša, kurš apgalvoja, ka Rīgā, kādā no Vietalvas ielas namiem, esot ievietojis spridzekli. Zvanītājs nenorādīja konkrētu adresi. Pēc dažām minūtēm tika saņemts vēl viens identisks zvans. Taču trešajā reizē zvanītājs paziņoja, ka esot ievietojis spridzekli Valsts policijas Transporta Pārvaldē, kas atrodas turpat netālu.

Jāpiemin, ka minētā iestāde visu diennakti tiek apsargāta, un nebija saņemti signāli, ka tur varētu būt novietotas bīstamas ierīces vai vielas.

Šajā adresē ieradās Valsts policijas Rīgas Latgales iecirkņa policisti un Speciālo uzdevumu bataljons. Turpat netālu Latgales priekšpilsētā uz ielas policisti pamanīja 1992. gadā dzimušo vīrieti, kurš veicis zvanu. Speciālo uzdevumu bataljona policisti viņu nekavējoties aizturēja. Pārbaudot vīrieša mobilo telefonu, apstiprinājās, ka konkrētajā laikā viņš trīs reizes zvanījis Valsts policijai. Jāpiemin, ka aizturēšanas brīdī vīrietis atradās ievērojamā alkohola reibumā un savu rīcību pamatot nevarēja.

Iepriekš šis vīrietis ir saukts pie kriminālatbildības par to, ka zadzis automašīnas, ar kurām pats braucis, bet vēlāk, lai slēptu pēdas, tās aizdedzinājis. Tāpat jaunais vīrietis sodīts par laupīšanu un zādzībām nelielā apmērā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231./1 panta – par apzināti nepatiesa paziņojuma par sprāgstošas vielas vai materiālu, vai spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Šobrīd aizturētais vīrietis atrodas izolatorā.

Valsts policija atgādina, ka šādu nepatiesu ziņu sniedzējiem ir jāsedz arī zaudējumi, kas radušies operatīvajiem dienestiem, ierodoties uz nepamatotu izsaukumu. Turklāt gadījumos, kad bijusi nepieciešama iedzīvotāju evakuācija, jāsedz arī konkrētajā adresē esošo uzņēmumu zaudējumi.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)