Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par Juglā izdarītu elektroinstrumentu zādzību no automašīnas aizturējām jau agrāk sodītu vīrieti 2017. gada 6. septembris

1.septembra pēcpusdienā Valsts policija saņēma informāciju no aculiecinieka, ka Juglā no kādas automašīnas bagāžnieka nupat kā ir izdarīta zādzība. Rīgas Teikas iecirkņa policisti ieradās notikuma vietā. Policisti noskaidroja automašīnas īpašnieku un sazinājās ar viņu. Tobrīd vīrietis par notikušo zādzību vēl nezināja. Pēc policistu aicinājuma ieradies pie savas automašīnas, viņš pārliecinājās, ka ir uzlauzts bagāžas nodalījums un no tā nozagtas divas kastes ar elektroinstrumentiem.

Izmeklēšanas laikā policisti noskaidroja, ka noziegumu izdarījis 1980. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš sodīts par zādzībām un narkotiku lietošanu. Noskaidrojot aizdomās turētā atrašanās vietu, Rīgas Teikas iecirkņa policisti 3. septembrī viņu aizturēja.

Tika iegūta informācija, ka nozagtos elektroinstrumentus vīrietis ir pārdevis privātpersonām. Daļu no tām likumsargiem ir izdevies atgūt.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību no transportlīdzekļa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Ņemot vērā, ka nozieguma laikā tika bojāta automašīnas slēdzene, uzsākts arī kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta pirmās daļas – par svešas mantas tīšu bojāšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Aizdomās turētajam ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)