Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ķekavas novadā zāģu skaidās atrastas no privātmājas teritorijas nozagtas metāla caurules 2017. gada 13. janvāris

Pagājušā gada oktobrī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde saņēma informāciju par 28 metāla cauruļu zādzību no nenorobežotas privātmājas teritorijas Ķekavas novadā. 
Veicot izmeklēšanas darbības policisti noskaidroja, ka ar šo noziegumu, iespējams, saistītas trīs personas – 1984., 1981. un 1959. gadā dzimuši vīrieši, no kuriem divi jau iepriekš sodīti par mantiskiem noziegumiem, pārsvarā – par zādzībām no privātmājas.

Policisti noskaidroja, ka mantas, iespējams, atrodas pie viena no minētajiem vīriešiem. Trešdien, 11. janvārī, Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes policisti un Baložu iecirkņa policisti ieradās viņa dzīvesvietā, kas atrodas Ķekavas novadā, netālu no nozieguma vietas.

Kratīšana ilga aptuveni divas stundas un tās laikā tika pārrakts liels daudzums pie mājas sabērtu zāģu skaidu. Visbeidzot policisti skaidās atrada 24 no privātmājas nozagtos cauruļvadus, katra caurule bija sešus metrus gara. Šobrīd tiek skaidrots, kur ļaundari likuši pārējos četrus nozagtos cauruļvadus. Tāpat likumsargi kratīšanas laikā atrada urbjmašīnu un cirvi. Iespējams, šīs mantas zagtas no cita mājokļa.

Policisti trešdien aizturēja vīrieti, pie kura glabājušās zagtās mantas. Tāpat tajā pašā dienā tika aizturēti pārējie divi aizdomās turētie. Policija skaidro visu trīs personu lomu noziegumā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta otrās daļas – par zādzību, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Diviem no minētajiem vīriešiem piemērots drošības līdzeklis policijas uzraudzība.