Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Notverts vīrietis, kurš veica divus viltus zvanus par autoostas teritorijā it kā ievietotu spridzekli 2016. gada 4. novembris

Pagājušonedēļ kādā darbadienas vakarā Valsts policija saņēma divus zvanus no vīrieša, kurš ziņoja par Rīgas autoostas teritorijā it kā ievietotu spridzekli. Vienā no reizēm vīrietis apgalvoja, ka spridzeklis esot ievietots autobusā, kas atrodas autoostas teritorijā, savukārt otrā gadījumā – ka sprāgstošā ietaise esot ievietota pašā autoostā.

No autoostas teritorijas tika evakuēti cilvēki. Valsts policijas pretterorisma vienība “Omega”, kā ierasts šādās situācijās, pārbaudīja autoostas teritoriju un nekādus sprādzienbīstamus priekšmetus neatrada.

Likumsargi noskaidroja, ka viltus zvanus, iespējams, veicis kāds 1978. gadā dzimis vīrietis. Vakar, 2. oktobrī, Valsts policijas Rīgas Latgales iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti minēto personu Rīgā aizturēja. Aizturētais jau iepriekš vairākas reizes sodīts par dažādiem mantiskiem noziegumiem.

Savu rīcību viņš pamatoja ar atrašanos alkohola reibumā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par apzināti nepatiesa paziņojuma par spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Jāņem vērā, ka pēc tam, kad autoostas teritorijā esošie uzņēmumi būs iesnieguši civilprasību, zvanītājam par viltus spridzekli būs jāsedz arī šiem uzņēmumiem radušies zaudējumi, kas parasti mērāmi tūkstošos.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)