Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Eiropas policijas priekšnieku konvents sanāk uz ikgadējo tikšanos Eiropola mītnē Hāgā 2016. gada 20. septembris

No 2016.gada 14.-15. septembrim Eiropola mītnē Hāgā (Nīderlandē) notika sestais gadskārtējais Eiropas policijas priekšnieku konvents (EPCC), kurā Latviju pārstāvēja Valsts policijas un Valsts ieņēmumu dienesta (Muitas policijas pārvalde un Finanšu policijas pārvalde) delegācijas.

Šogad EPCC piedalījās vislielākais dalībnieku skaits kopš šī foruma organizēšanas dienas – 450 pārstāvji no 47 valstīm. EPCC kā ik gadu organizēja Eiropols sadarbībā ar prezidējošo valsti Eiropas Savienībā (šogad - Slovākiju, kas prezidē no 2016.gada 1.jūlija līdz 31.decembrim), kā arī piedalījās vairākas delegācijas, kas pirmo reizi piedalījās EPCC.

EPCC laikā tika pārrunāti aktuālie jautājumi migrācijas, terorisma un jauno tehnoloģiju jomā, kā arī paralēli EPCC notika Pasaules Muitas organizācijas organizētā sanāksme, kurā piedalījās muitas dienestu pārstāvji.

Tāpat arī EPCC ir formāts, kurā Eiropols dod iespēju un nodrošina platformu divpusējo tikšanos organizēšanai, ko izmantoja arī Latvijas delegācija un tikās ar Gruzijas Iekšlietu ministrijas pārstāvjiem, lai pārrunāto divpusējo sadarbību, kā arī Gruzijas puse izteica vēlmi apmeklēt Latvijas Valsts policiju, lai apmainītos ar labāko praksi operatīvās sadarbības un apmācību jomā.

Piedaloties šajā forumā, kuru organizē Eiropols, valstīm tiek dota iespēja tikties ar policijas un muitas iestāžu vadītājiem, risināt problēmjautājumus, vai arī veicināt sadarbību un attīstību, kā arī uzzināt jaunākās tendences tiesībaizsardzības jomā.