Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Sekmīgi rezultāti akcīzes preču nelikumīgās aprites apkarošanā 2016. gada 29. augusts

Akcīzes preču nelikumīgās aprites apkarošana ir viens no prioritārajiem darba virzieniem Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldē. Šoreiz, veicot operatīvās darbības šo noziegumu apkarošanas jomā, nedēļas laikā, likumsargiem izdevās izņemt  lielu daudzumu nelikumīgo cigarešu. Saistībā ar minēto Daugavpils un Rēzeknes novados tika aizturēti divi vīrieši.

Viena no nelikumīgo cigarešu izņemšanām notika Rēzeknes novada Sakstagala pagastā, kur Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas darbinieki, veicot operatīvos pasākumus, apturēja kādu automašīnu. Pārbaudot transportlīdzekli, tika konstatēts, ka 1971.gadā dzimis vīrietis, tajā pārvadā nelikumīgus tabakas izstrādājumus. Pēc nelikumīgo preču konfiskācijas, likumsargi, devās veikt apskati vīrieša dzīvesvietā, kur konstatēja vēl lielāku tabakas izstrādājumu daudzumu. Pavisam tika izņemtas 74 780 cigaretes bez LR akcīzes marķējuma.

Vēl viena iespaidīga nelikumīgo akcīzes preču izņemšana notika Daugavpils novada Līksnas pagastā, tur Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki, veicot operatīvos pasākumus, saistībā ar akcīzes nodokli apliekamo preču nelikumīgu apriti, aizturēja 1979.gadā dzimušu vīrieti, kurš jau iepriekš vairākkārt bija nonācis policijas redzeslokā par analoģisku noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. Vīrietis tika aizturēts vadot automašīnu, kuras bagāžas nodalījumā tika atrasti tabakas izstrādājumi bez LR akcīzes marķējuma. Kopumā no automašīnas tika izņemtas un atsavinātas  67 400 cigaretes.

Abos gadījumos uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 221. panta 1. daļas par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā. Par šāda veida pārkāpumu personu var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Attēls ir ilustratīvs.