Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas Centrāltirgū atsavinājām 30 tūkstošus nelegālo cigarešu un desmit litru alkohola 2016. gada 26. augusts

Otrdien, 23. augustā, Rīgas reģiona pārvaldes policisti un Rīgas Latgales iecirkņa Kārtības policijas nodaļas policisti Rīgas Centrāltirgū veica pasākumus ar mērķi novērst akcizēto preču aprites noteikumu pārkāpumus.

Likumsargi ap septiņiem no rīta Rīgas Centrāltirgū aizturēja trīs vīriešus, kuri policistu ierašanās brīdī savā starpā dalīja dažādu marku cigarešu blokus. 1987. gadā dzimuša vīrieša somā tika atrasts 7400 cigarešu, 1988. gadā dzimuša vīrieša apģērbā un maisiņā atradās 4000 cigarešu, bet pie 1984. gadā dzimuša vīrieša tika atrasts 220 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Noskaidrots, ka aizturētie vīrieši jau iepriekš sodīti par līdzīgiem pārkāpumiem.

Visām trīs aizturētajām personām tika sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 panta – par akcizējamo preču aprites noteikumu pārkāpumiem.

Tāpat šo otrdien Rīgas Centrāltirgū kāda tirdzniecības centra telpās atklāta nelegālo cigarešu un alkohola slēptuve. Rīgas Latgales iecirkņa Kārtības policijas nodaļas darbiniekiem sadarbībā ar Rīgas Centrāltirgus apsardzi tirdzniecības centra telpās izdevās atrast un atsavināt 15480 nelegālo cigarešu un desmit litru alkohola. Konfiscētajam alkoholam šobrīd nozīmēta ekspertīze.

Saistībā ar slēptuvē atrastajām nelikumīgajām precēm uzsāktas divas administratīvās lietvedības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 un 170.2 panta – par akcizējamo preču aprites noteikumu pārkāpumiem, kā arī par nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu vai pārvietošanu. Aizdomās par nelikumīgajā darbībām aizturēti 1984. un 1958. gadā dzimuši vīrieši.

Pārbaudes laikā tiks noskaidrots, vai zaudējumi tautsaimniecībā ir nodarīti ievērojamā apmērā, par ko attiecīgi iestājas kriminālatbildība. Atbildība par Krimināllikumā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, kas izdarīts ievērojamā apmērā, iestājas, ja noziedzīga nodarījuma priekšmeta kopējā vērtība nodarījuma izdarīšanas brīdī nav bijusi mazāka par desmit tai laikā Latvijas Republikā noteikto minimālo mēnešalgu kopsummu.