Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Divu mēnešu laikā policija izņēmusi pamatīgu nelegālo ieroču un sprāgstvielu arsenālu 2016. gada 23. augusts

Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki, veicot izmeklēšanas un operatīvos pasākumus, nepilnu divu mēnešu laikā ir konstatējuši vairākas personas, kas Latvijas teritorijā nelikumīgi glabāja gan pašu izgatavotus un atrastus, gan iegādātus ieročus un munīciju, kā arī, iespējams, veica to tālāku tirdzniecību.

 

Saistībā ar nelikumīgo ieroču apriti ir uzsākti pieci kriminālprocesi pret kopumā sešām personām – 1960., 1963., 1965., 1970., 1978. un 1983. gadā dzimušiem vīriešiem. Daļa no šiem vīriešiem bijuši savstarpēji saistīti.   

 

Kriminālprocesu ietvaros veiktas kratīšanas Rīgā, Balvu novadā, Dobeles novadā, kā arī Bauskas un Auces novadā. Kratīšanu laikā ir atrasti un izņemti kopumā 22 dažādu veidu šaujamieroči, 114 spridzināšanas ietaises un to sastāvdaļas, 56 kilogrami sprāgstvielu, 25 šaujamieroču būtiskās sastāvdaļas, kā arī 1985 dažāda kalibra patronas. 

 

Pret minētajām sešām personām uzsākti kriminālprocesi par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Attēlam ir ilustratīva nozīme.