Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

“OMEGA” veiksmīgi aizvadījusi starptautiskās pretterorisma mācības “ATHOS 2016” 2016. gada 22. augusts

No 14. līdz 18. augustam Tallinā norisinājās 2016. gada lielākās Eiropas Savienības policijas spēku pretterorisma mācības “ATHOS 2016”, kurās piedalījās arī Valsts policijas pretterorisma vienība “OMEGA”.

Mācības rīkoja ES pretterorisma vienību tīkls "ATLAS" un tajās piedalījās desmit ES policijas pretterorisma vienības, kā arī ASV FIB ķīlnieku atbrīvošanas komanda. Pirmās dienas tika aizvadītas dažādos treniņos, apmainoties ar pieredzi, iepazīstot citu valstu kolēģu tehniku, kā arī dažādus taktiskos risinājumus. Mācību kulminācija bija “aktīvo šāvēju” situācijas izspēle. Situācijas leģendā bija iekļauts bruņotu personu vairākkārtīgs uzbrukums Tallinas centrā, mainot savu dislokācijas vietu.

Situācijas izspēle notika nakts laikā Tallinas centrā starp trīs dažādiem objektiem, tostarp norobežotu krastmalu divu kilometru garumā un pamestu desmit cietuma ēku kompleksu. Visa nakts pagāja nepārtrauktā kustībā, pārmeklējot plašās teritorijas un atbrīvojot tās no šāvējiem. 
Pretterorisma vienība “OMEGA” šādās mācības jau piedalījusies vairākkārt. Iepriekšējos gados iegūta gana plaša pieredze ķīlnieku krīzes situāciju risināšanā. Tomēr “OMEGAS” pārstāvis uzsvēra, ka šī bija pirmā reize, kad mācību galvenais mērķis ir tieši šobrīd Eiropā un pasaulē aktuālie teroristu uzbrukumi, kad tiek izvēlētas ļaužu pilnas vietas un veikti uzbrukumi ar mērķi nogalināt pēc iespējas vairāk personas pēc tam mainot savu dislokācijas vietu.

“OMEGA” šādas mācības vērtē ļoti atzinīgi, īpaši izceļot iespēju mācību laikā gūt pieredzi savstarpējā sadarbībā ar citu valstu kolēģiem, kad nepieciešams izstrādāt dažādus taktiskos risinājumus īpaši lielam iesaistīto cilvēku lokam.