Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ūdensputnu medību sezonas atklāšanā neiztikt bez likumpārkāpējiem 2016. gada 15. augusts

Līdz ar ūdensputnu medību sākumu Valsts policija sadarbībā ar Valsts meža dienestu veica pastiprinātus medību kontroles reidus Vidzemē, Limbažu novadā un Kurzemes pusē, pārbaudot apkaimē esošos dīķus, ezerus un citas medību ūdenstilpes. Reida laikā, pārbaudot medniekus Limbažu pusē, likumsargi sastādīja četrus administratīvā pārkāpuma protokolus.

Pagājušajā sestdienā, 13.augustā, mednieki atklāja ūdensputnu medību sezonu. Galvenās kārtības policijas pārvaldes Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja Nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas vienības darbinieki sadarbībā ar Valsts meža dienestu veica pastiprinātu medību kontroli, uzmanību pievēršot ieroču un munīcijas aprites atbilstībai likuma normām. Reidā Limbažu pusē no pulksten 16.00 līdz 23.00 policijas darbinieki pārbaudīja 37 medniekus, četriem no tiem sastādot administratīvā pārkāpuma protokolus.

Galvenokārt pārkāpumi saistīti ar neatļautu šaujamieroču izmantošanu vai pārvadāšanu. Piemēram, 1941.gadā dzimis vīrietis veica nelikumīgas medības, izmantojot aizliegto rīku – lāzera tipa tēmekli, kurš bija pievienots bisei. Cits mednieks noķerts, izmantojot pusautomātisko šaujamieroci, kura patrontelpas un magazīnas kopējā ietilpība ir lielāka par trim patronām.

Savukārt pārbaudē pēc pulksten 23.00 pieķertas divas mednieku laivas, kas neievēroja ieroču un munīcijas aprites likumā noteiktās normas. Mednieku laivām, piepeldot krastā, tika konstatēts, ka laivā guļus nolikts pielādēts šaujamierocis, lai gan drošības prasības paredz, ka, dodoties krastā, ieročiem jābūt izlādētiem.

Par šādiem pārkāpumiem fiziskajām personām tiek uzlikts naudas sods no 30 līdz 350 euro, iespējama pārkāpuma priekšmetu un izdarīšanas rīku konfiskācija.