Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Atsavina lielu daudzumu cigarešu 2016. gada 16. jūnijs

Maijā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas darbinieki kādā īpašumā Liepājas pilsētā atsavināja 458 700 dažādu marku cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes marķējuma, kā arī 250 litrus nelegālā alkohola.

Uz aizdomu pamata par šo likumpārkāpumu izdarīšanu policijas darbinieki aizturēja divas personas – 53 un 42 gadus vecus vīriešus. Tā kā abi aizturētie iepriekš nebija nonākušas policijas redzeslokā par līdzīga rakstura pārkāpumiem, tad šobrīd personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem policijā ir uzsākti divi kriminālprocesi. Viens no tiem ir ierosināts pēc Krimināllikuma 221. panta 3. daļas par  tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā. Savukārt otrs kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 221.2 panta 3. daļas par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu, glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šāda veida pārkāpumiem personām var tikt piemērots sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Uzsākto kriminālprocesu ietvaros, likumsargi turpina pirmstiesas izmeklēšanu, lai noskaidrotu vēl citas detaļas, kas saistītas ar šo atklāto likumpārkāpumu.