Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija piedalās 4. maija parādē Krāslavā 2016. gada 6. maijs

4.maijā par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai Krāslavas pilsētā norisinājās Latvijas un ASV bruņoto spēku, Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta un Jaunsardzes vienību un tehnikas parāde. Kopumā parādi vēroja ap 4 000 skatītāju.

  

 

Parādē piedalījās vairāk nekā 600 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju glābēju un jaunsargu, to komandēja 2.Zemessardzes novada komandieris pulkvežleitnants Ervīns Kopeika, bet pieņēma valsts bruņotā spēka augstākais vadonis, Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

 

 

 Tāpat parādē piedalījās arī vairāk nekā 50 Latvijas un ASV bruņoto spēku, Valsts robežsardzes, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta tehnikas vienību, tai skaitā arī jaunās izlūkošanas kaujas kāpurķēžu bruņumašīnas, kas iegādātas Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācijas projektā. Pārlidojumu virs parādes norises vietas veica bruņoto spēku un Valsts robežsardzes helikopteri, kā arī Lielbritānijas Karaliskie gaisa spēki ar iznīcinātājiem «Eurofighter Typhoon», kas pilda dienesta pienākumus Emari, Igaunijā. Par parādes muzikālo noformējumu rūpējās bruņoto spēku orķestris.

 

Skatītājiem bija iespēja vērot Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes amatpersonu paraugdemonstrējumu, kurā viņi veica meklēšanā esošās automašīnas apturēšanu, ar kuru, iespējams, pārvietojas meklēšanā izsludinātas personas.

 

  

Valsts policijas teltīs svētku apmeklētāju uzmanībai tika piedāvāti dažādi interaktīvi pasākumi. VP LRP KPB Patruļpolicijas nodaļas amatpersonas, kuri pilda dienesta pienākumus paaugstinātas bīstamības situācijās, kā arī piedalās bīstamo noziedznieku aizturēšanās, stāstīja par specdienesta aprīkojumu, ieročiem, dažādiem speclīdzekļiem, un visiem interesentiem palīdzēja pielaikot policistu bruņojumu.  Apmeklētāji ar interesi vēroja Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes amatpersonas, kuras ar speciālā aprīkojuma palīdzību demonstrēja pēdu izņemšanas paņēmienus no dažādiem objektiem un pirkstu nospiedumu izņemšanu. Ikviens pēc pašu vēlēšanās par piemiņu varēja iegūt sava pirkstu nospiedumu. Gan pieaugušie, gan bērni ar prieku piedalījās interaktīvās spēlēs, atbildēja uz dažādiem jautājumiem par drošību un pildīja citus ar policiju saistītus uzdevumus, par ko ieguva dažādas piemiņas balvas un bukletus par dažādiem drošības jautājumiem.