Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Telefonkrāpnieku apetīte aug 2015. gada 22. janvāris

21. janvārī, Ventspilī konstatēti atkal jauni telefonkrāpnieku centieni tikt pie prāvām naudas summām, apvārdojot cilvēkus cienījamos gados. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde vakar saņēma informāciju par 9 šādām epizodēm vienas dienas laikā Ventspilī. Par laimi, nevienā no šiem gadījumiem cilvēki nav noticējuši viltvāržiem un naudu nav maksājuši.

Lielākoties viltnieku rokraksts ir līdzīgs – tiek stāstīts par tuvinieku, kurš, krītot pa trepēm, uzkritis kādam cilvēkam un traumējis viņu, tādēļ steidzami nepieciešama nauda, lai šo lietu nokārtotu bez problēmām, vai arī, ka nepieciešama steidzama operācija. Vēl mēdz melot par to, ka dēls vai meita ar auto ir notriecis bērnu, un nepieciešama neatliekama ārstēšana.

Krāpnieku prasītās summas svārstās no 1000 līdz pat 18 000 EUR.

Jau ziņojām, ka 19. janvārī, Ventspilī,  kāda sirmgalve kļuva par telefonkrāpnieku upuri, kad, solot palīdzēt nelaimē nonākušai radiniecei, kundzei tika izkrāpti 2000 EUR.

Nepazīstamas personas piezvanīja uz mājas tālruni un stāstīja par radinieci Baltkrievijā, kura nonākusi nepatikšanās un kurai nepieciešama palīdzība,  lai nebūtu ,,jāiet cietumā’’. Tika prasīta konkrēta summa -  4000 EUR. Kundze teikusi, ka tādas naudas viņai nav, ka ir 2000 EUR. Tad vīrietis, kurš uzdevies par advokātu, atzinis, ka pietiks arī ar šādu summu un vaicājis, vai nauda ir mājās, turklāt interesējies, kādās banknotēs. Kamēr norisinājusies šī telefonsaruna, ,,izpalīgs” no Ventspils jau bijis pie dzīvokļa durvīm un sirmgalve atdevusi viņam naudu. Vīrieša pazīmes – nevīžīga izskata,  tumšās drēbēs ar bārdu.

Sieviete pēc notikušā informējusi policiju un atzinusi, ka notikumi risinājušies tik strauji, ka nav varējusi atgūties, sazināties ar radinieci un noskaidrot, kas par lietu.

Saņemot šāda vai līdzīga rakstura zvanu, protams, nav jāmaksā prasītā summa, bet gan nekavējoties jāsazinās ar policiju un jāinformē par notikušo, zvanot pa tālruni 110 vai vēršoties personīgi tuvākajā policijas iecirknī. Lai pārliecinātos, ka bažām par tuvā cilvēka dzīvību un veselību nav pamata, ieteicams piezvanīt viņam pašam. Gadījumos, kad patiešām ir notikusi nelaime, operatīvo dienestu darbinieki NEKAD nelūdz naudu!

Policija aicina būt uzmanīgiem, nepalikt vienaldzīgiem un par šāda veida krāpniecības gadījumiem pabrīdināt savus radus un kaimiņus, īpaši cienījama gadagājuma ļaudis, kā arī izsaka pateicību ikvienam iedzīvotājam, kurš šādos vai līdzīgos gadījumos par notikušo informē policiju!