Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Svētku brīvdienās policisti atkārtoti veiks masveida reidus 2014. gada 30. decembris

Laikā no 30.decembra līdz 5.janvārim Valsts policijas darbinieki uzraudzīs, vai autovadītāji nav sēdušies pie stūres alkohola reibumā, kā arī sekos līdzi tam, vai tiek ievērots atļautais braukšanas ātrums un citi ceļu satiksmes noteikumi.

Neskatoties uz policistu centieniem vairot drošību uz ceļa, aizvien ir gana daudz neapdomīgu satiksmes dalībnieku. Kā vēsta pagājušo svētku brīvdienu statistika, sākot jau ar 23.decembri notikuši 382 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 40 cilvēki, bet 6 gāja bojā. 993 transportlīdzekļu vadītāji bija pārsnieguši atļauto braukšanas ātrumu, bet 73 bija sēdušies pie stūres alkohola reibumā.

Masveida reidos policisti sekos līdzi ne tikai transportlīdzekļu vadītājiem, bet arī tam, lai kājāmgājēji un velosipēdisti pa ceļu pārvietotos droši un būtu labi pamanāmi pārējiem satiksmes dalībniekiem un neapgaismotos ceļa posmos, kā arī ārpus apdzīvotām vietām, lietotu atstarojošo vesti vai apģērbu, kurā iestrādāti gaismu atstarojoši elementi.

Valsts policija atgādina transportlīdzekļu vadītājiem izvēlēties ziemas apstākļiem atbilstošu transportlīdzekļu vadīšanas stilu un nepārsniegt atļauto braukšanas ātrumu, lai nepieciešamības gadījumā savlaicīgi varētu transportlīdzekli apturēt un izvairīties no iespējamā negadījuma.

Tāpat likumsargi aicina transportlīdzekļu vadītājus svinēt svētkus apdomīgi un nesēsties pie stūres, ja iepriekš lietots alkohols, kā arī nepārsniegt atļauto braukšanas ātrumu un ievērot citus ceļu satiksmes noteikumus, lai droši nonāktu ceļa mērķi un gaiši pavadītu svētkus kopā ar mīļajiem.

 

Ilze Jurēvica
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste

Tālr.: 67075095
Mob.tālr. 27612726

ilze.jurevica@vp.gov.lv