Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Jaunieši cenšas pārliecināt vienaudžus par sportiskāku dzīvesveidu! Noslēdzies „Roku rokā IV” trešais posms 2014. gada 17. decembris

Pagājušajā nedēļā norisinājās Valsts policijas rīkotā projekta „Roku rokā” ceturtās sezonas trešais posms. Sacensības norosinājās divos etapos, kopā pulcējot 11 jauniešu komandas.

Šoreiz projekta posms norisinājās Rīgas Sociālā dienesta Dienas centrā „Kamene”, kur jaunieši prezentēja sagatavotos mājas darbus - nelielus uzvedumus par tēmu „Kā pretoties vienaudžu spiedienam saistībā ar atkarību izraisošo vielu lietošanu”. Jaunieši sagatavotajos uzvedumos uzsvēra māku pateikt: „Nē!”, akcentējot, ka mūsdienās ir pieejamas veselīgas aktivitātes, piemēram, sportošana vai dažādu hobiju pilnveidošana.

Tāpat jauniešiem bija sagatavota sportiska aktivitāte, kur komandām bija jāuzpūš pēc iespējas lielāks balons, un pēc tam jāparāda sava lokanība, nepieskaroties jālien pa apakšu lielai cigaretei, tā simboliski parādot, ka spēj pretoties atkarībām. Mūsu darbinieki jauniešiem bija sagatavojuši arī spēli, kur komandas kapteiņiem bija jāuzmin uz lapiņas uzrakstīta atkarība, uzdodot jautājumus uz kuriem var atbildēt tikai ar vārdiem „Jā” vai „Nē”.

Abos sacensību etapos, kas notika pagājušajā nedēļā - 9. un 11.decembrī, pirmās vietas guva jauniešu komandas „Čiekurs” un  „Spridzeklītis”, otro vietu godam nopelnīja „Kamene” un „Imanta”, savukārt trešo vietu ieguva „Skudrupūznis” un „Roku rokā” komandas.

Projekta „Roku rokā” mērķis ir palīdzēt un veicināt veselīga dzīvesveida attīstīšanu, iesaistīt jauniešus sportiskās aktivitātēs, tādējādi mazinot noziedzības un atkarību riskus. „Roku rokā” ceturtajā sezonā komandas savā starpā sacentīsies dažādās sportiskās stafetēs, kas norisināsies vairākos posmos teju visa mācību gada garumā.

Stafetēs paredzētas sportiskas aktivitātes gan individuāli, pārbaudot savas personīgās prasmes, gan arī komandas darbs, izpildot uzdevumu visiem kopā – roku rokā. Tādēļ būtiska panākumu atslēga ir savstarpējā saliedētība un komandas darbs.

Jau tradicionāli Valsts policijas Rīgas reģiona Nepilngadīgo Prevencijas nodaļa sadarbībā ar HK " Rīgas Dinamo" pārstāvjiem, Rīgas Sociālo dienestu, Latvijas Kara Muzeju, A/S "Latvijas gāze", Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, A/S "Sadales tīkls" organizē sacensības skolēniem, kas norisinās vairākos posmos līdz pat pavasarim.