Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Zemgalē atkal aizturēti autovadītāji par kukuļdošanu 2014. gada 7. oktobris

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka šodien 6.oktobrī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes darbinieki aizturējuši vēl divus autovadītājus par kukuļdošanu. Abi autovadītāji aizturēti pēc pulksten 12.00 Jelgavā un Bikstu pagastā.

Šodien Jelgavā tika apturēta automašīna, kuru vadīja 1952.gadā dzimis vīrietis, automašīnai “Opel Corsa” nebija izieta obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļa apdrošināšana. Lai netiktu saukts pie atbildības likuma kārtībā, vīrietis mēģināja iedot 50 eiro, pēc kā arī tika aizturēts. Savukārt Dobeles novadā Bikstu pagastā 1987.gadā dzimis vīrietis, kurš ir Lietuvas pilsonis, vadot transportlīdzekli pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu, lai netiktu saukts pie atbildības, mēģināja iedot 400 Norvēģiju kronas, pēc arī tika aizturēts.

Policija šodien jau sniedza informāciju par vēl trīs gadījumiem, kuros tika aizturēti autovadītāji par kukuļdošanu Zemgales reģionā.

Sestdien, 4.oktobrī viens no kukuļdevējiem autovadītājiem tika aizturēts Viesītes pagastā. 1964.gadā dzimušais vīrietis automašīnā veda 400 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām, lai izvairītos no administratīvās atbildības, mēģināja policistiem iedot 100 eiro, pēc kā arī tika aizturēts. Svētdien 5.oktobrī Rundāles novadā Svitenes pagastā divi vīrieši -  vadītājs un pasažieris mēģināja piekukuļot policistus, dodot 150 eiro, lai izvairītos no atbildības likuma priekšā par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā un bez vadītāja apliecības. Savukārt šodien, 6.oktobrī Dobeles novadā Jaunbērzes pagastā tika aizturēts 1958.gadā dzimušais vīrietis, kurš vadot transportlīdzekli pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu, lai izvairītos no atbildības, mēģināja dot 10 eiro.

Uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 323.panta 1.daļas “Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, nodošanu vai piedāvāšanu personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Policija turpina strādāt pastiprināti kukuļdošanas apkarošanas jomā. Šogad Zemgalē policisti aizturējuši jau 77 autovadītājus par kukuļdošanu pret kuriem uzsākti kriminālprocesi.

 

Informāciju sagatavoja:

Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302,20293472
ieva.sietniece@zemgale.vp.gov.lv