Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturēts vīrietis, kurš sniedza viltus informāciju par ēkās ievietotiem spridzekļiem 2014. gada 10. septembris

Vakar neilgi pirms pusnakts Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas darbinieki Grīvas ielā aizturēja kādu 1985. gadā dzimušu vīrieti par vairāku zvanu veikšanu, sniedzot viltus informāciju par ēkās ievietotiem spridzekļiem. Pēdējo dienu laikā šī ir jau otrā operatīvi aizturētā persona, kas sniegusi nepatiesu paziņojumu par ēkās ievietotu spridzekli.

Pirmdien ap pulksten pusvieniem un vēlāk ap pulksten trijiem anonīmi tika sniegta informācija par ievietotiem spridzekļiem Rīgas centrālstacijas ēku kompleksā, dzelzceļa stacijā “Rīga”, kā arī tirdzniecības centrā “Stockmann”. Zvanītāja norādītajās vietās pārbaudi veica Valsts policijas pretterorisma vienības “Omega” darbinieki. Sprādzienbīstami priekšmeti ēkās netika atrasti.

Savukārt vakar vakarā ap pulksten pieciem un vēlāk pulksten astoņiem saņemta informācija par it kā ievietotiem spridzekļiem vienā no Rīgas Centrāltirgus paviljoniem, tirdzniecības centrā “Stockmann”, kā arī kādā veikalā Grīvas ielā. Veicot pārbaudi visās norādītajās vietās, sprādzienbīstami priekšmeti netika atrasti. 

Saņemot viltus informāciju par ēkās ievietotiem spridzekļiem, policijā tika uzsākti kriminālprocesi un nekavējoties sākta vainīgās personas meklēšana. Lai arī vīrietis zvanīja no mobilā tālruņa, kuram nebija SIM kartes, policijas darbiniekiem jau dažu stundu laikā izdevās noskaidrot vīrieša atrašanās vietu un aizturēt viltus zvanu veicēju.

Aizturētais vīrietis iepriekš vairākkārt nonācis policijas redzeslokā par dažāda rakstura noziegumiem. Pašlaik aizturētais vīrietis savu vainu atzīst daļēji. Policija turpina darbu, lai noskaidrotu konkrētās personas un citu personu saistību ar līdzīga rakstura noziegumiem, kas pastrādāti pēdējā laikā. Pret viltus zvanītāju uzsākts kriminālprocess par apzināti nepatiesu ziņojumu par spridzināmās ietaises ievietošanu.

Policija brīdina, ka šādu viltus paziņojumu gadījumā ne SIM kartes izņemšana, ne telefona numura slēpšana neliedz policijas darbiniekiem operatīvo meklēšanas pasākumu gaitā noskaidrot un aizturēt personas, kuras veic viltus zvanus. Par šādu noziedzīgu nodarījumu personām, kuras veic viltus zvanus, var draudēt reāla brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods. 

Policija atgādina, ka sestdien naktī dažu stundu laikā pēc viltus paziņojuma sniegšanas par ievietotiem spridzekļiem ēkās Čiekurkalna 1. līnijā, Hanzas ielā un Matīsa ielā tika aizturēta 1982. gadā dzimusi sieviete.

 

Sagatavoja:

Dairis Anučins
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākais speciālists
Tālr. 67075093
Mob.tālr. 29402290

www.vp.gov.lv