Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Penkules pagastā par nežēlīgu noziegumu apcietinātas divas personas 2014. gada 2. septembris

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka VP ZRP Dobeles iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki, aizdomās par tīša smaga miesas bojājumu nodarīšanu 1938.gadā dzimušajam vīrietim, kā rezultātā iestājās nāve, aizturējuši četras personas, no kurām divām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Mirušais vīrietis tika atrasts Dobeles novadā, Penkules novadā, Auces upes krastā šī gada 21.augustā, bet pats noziegums noticis pirms pāris dienām 19.augustā. Jau vairākas dienas mirušā vīrieša kaimiņiene,  nebija viņu manījusi, tāpēc sākusi uztraukties un ar savu suni gājusi vīrieti meklēt, atradusi mirušu Auces upes krastā, zem zariem. Jāmin, ka līķis bija arī apdedzis. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziegums izdarīts, jo izcēlies konflikts, smagi miesas bojājumi nodarīti vīrietim mājas pagalmā, lai slēptu pēdas, līķis aiznests uz upes krastu, kur apliets ar degšķidrumu un aizdedzināts.

Policijas darbinieki, pēc informācijas saņemšanas, ka noticis noziedzīgs nodarījums, pa karstām pēdām aizturēja četras personas – trīs vīriešus un vienu sievieti. Diviem vīriešiem 1993.gadā un 1951.gadā dzimušajiem piemērots apcietinājums, viens no vīriešiem 1951.gadā dzimušais agrāk tiesāts par līdzīga noziedzīga nodarījuma izdarīšanu. Aizturētie ir no Penkules pagasta.

Uzsākts kriminālprocess par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kā rezultātā iestājās nāve un ja to izdarījusi organizēta grupa,  kas paredz sodu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Izmeklēšanas laikā tiks noskaidrots vai personas nav saistītas citu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā.

 

Informāciju sagatavoja:

Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302,20293472
ieva.sietniece@zemgale.vp.gov.lv