Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Informācija par projekta „Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu standartu uzlabošana” gaitu. 2014. gada 21. augusts

Šī gada 6. maijā Valsts policija uzsāka projekta „Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu standartu uzlabošana” īstenošanu. Projekta gaitā ir veiktas vairākas nozīmīgas aktivitātes:

14.maijā Valsts policija parakstīja līgumu ar vienu no Projekta vadošajiem partneriem - Eiropas Padomi (turpmāk – EP) un uzsāka saskaņošanas sarunas par EP ekspertu vizīti Latvijā īslaicīgo aizturēšanas vietu un pagaidu turēšanas vietu apskatei, lai saņemtu rekomendācijas to izveidei saskaņā ar cilvēktiesību normām.

27. - 30.maijā, notika EP ekspertu M.Kellett un G.Tugushi vizīte, kuras laikā kopīgi ar Valsts policijas, un Nodrošinājuma valsts aģentūras (turpmāk – NVA) pārstāvjiem tika apsekotas desmit īslaicīgās aizturēšanas vietas (turpmāk - ĪAV) - Jelgavā, Bauskā, Ogrē, Saldū, Liepājā, Gulbenē, Cēsīs, Rēzeknē, Jēkabpilī un Aizkrauklē.

2.-6.jūnijā notika mācību vīzīte uz Igaunijas policiju ar mērķi iepazīties ar īslaicīgās aizturēšanas sistēmu Igaunijā, lai apzinātu Igaunijas labāko praksi šajā jomā, jo īpaši attiecībā uz ĪĀV tehniskajiem standartiem, likumdošanu, darba organizāciju un starptautisko institūciju rekomendāciju izpildi. Vizītes laikā tika ĪĀV vietas Tallinā, Tartu, Jogevā, Johvi, kā arī Viru cietums.

25.-27.jūnijā notika EP eksperta M.Kellett vizīte, kuras laikā kopīgi ar Valsts policijas un NVA pārstāvjiem tika apsekotas 11 pagaidu turēšanas vietas (turpmāk - PTV) Rīgā un Rīgas reģionā.

25.jūlijā Valsts policijā tika organizēta pirmā Vadības komitejas sēde, kurā tika aktualizēti jautājumi, kas saistīti ar Projekta un Partnerības līgumu izpildi, līgumos lietotās terminoloģijas izpratni, identificēti iespējamie Projekta ieviešanas riski. Pēc Vadības komitejas sēdes iniciēti grozījumi Projekta līgumā, kas saistīti ar dokumentu aprites vienkāršošanu, kā arī grozījumi Partnerības līgumā ar NVA, lai nodrošinātu plānoto pasākumu norisi atbilstoši Valsts policijas plānotajām aktivitātēm, it īpaši saskaņojot aktivitāšu grafikus ar EP ekspertu iespējām.

31.jūlijā-1.augustā EP ekspertu M.Kellett un G.Tugushi vizītes laikā tiek saskaņots iepirkuma „Būvprojektēšana un autoruzraudzība” tehniskais uzdevums, kā arī kopīgi ar nacionālo programmas partneri un programmas apsaimniekotāju apspriesti jautājumi par ĪAV un PTV iekārtojumu, darba organizāciju un šo jautājumu sasaiste ar citām projekta  aktivitātēm.

8.augustā saņemts EP atzinums par Valsts policijas izstrādāto tehnisko uzdevumu. Pēc atzinuma saņemšanas  NVA izsludināja iepirkumu „Būvprojektēšana un autoruzraudzība” (informācija pieejama: http://pvs.iub.gov.lv/show/371098 un http://www.agentura.iem.gov.lv/lat/iepirkuma-proceduru-dokumentacija).

Plānots, ka iepirkuma rezultātā līgumi ar komersantiem ĪAV un PTV būvprojektēšanas darbu izstrādei tiks noslēgti līdz 2014.gada 5.septembrim.