Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Vairākām psihoaktīvajām vielām piemērots pagaidu aizliegums 2014. gada 12. marts

Slimību profilakses un kontroles centrs piemērojis pagaidu aizliegumu vairākām psihoaktīvajām vielām: sintētiskajam kanabinoīdam THJ-2201 un tā saturošiem izstrādājumiem piemērots aizliegums līdz 2015. gada 7. martam, vielām FUB-PB-22, ADBICA un tās saturošajiem izstrādājumiem piemērots aizliegums līdz 2015. gada 10. martam, savukārt vielai ADB-PINACA pagaidu aizliegums piemērots līdz 2015. gada 11. martam.

Līdz ar aizlieguma spēkā stāšanos fiziskām un juridiskām personām aizliegts izgatavot, iegādāties, glabāt, pārvadāt, pārsūt vai izplatīt minētās vielas un to saturošus izstrādājumus. Ekspertīzēs konstatēts, ka vielas pieder kanabionīdu grupai un var radīt nopietnus draudus cilvēka veselībai un dzīvībai.

Saskaņā ar likumu "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" minētā viela un to saturošie izstrādājumi kā fiziskām tā juridiskām personām triju darbdienu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas jānodod Valsts policijai.

Lēmums ieviest pagaidu aizliegumu pieņemts, pamatojoties uz Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes veikto ekspertīžu rezultātiem un informāciju no Eiropas Agrīnās brīdināšanas sistēmas datu bāzes par jaunajām psihoaktīvajām vielām.

Pašlaik pagaidu aizliegums piemērots jau 12 psihoaktīvajām vielām.