Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aicinām skolēnus un pedagogus piedalīties projektā „Esi drošs – neesi pārdrošs” 2014. gada 25. februāris

 

Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Līvu Akvaparku un A/S „Latvijas Gāze” rīko konkursu Rīgas, Jūrmalas un Rīgas reģiona 7.-8.klašu skolēniem informatīvi izglītojošā projekta „Esi drošs – neesi pārdrošs” ietvaros. Projektu informatīvi atbalsta izglītības portāls „E-klase”.


7. un 8.klašu skolēni un viņu pedagogi aicināti piedalīties un pārbaudīt savas zināšanas par drošību uz ūdens un tā tuvumā, pareizu rīcību ugunsgrēka gadījumā, pirmās palīdzības sniegšanu un drošību uz ielas un mājās. Uzvarētājkomanda iegūs titulu „Visdrošākā klase – 2014”  un laimēs apmeklējumu Līvu Akvaparkā.  

No vienas skolas var pieteikties viena komanda no 7.klases un viena komanda no 8.klases. Pieteikums pirmajai atlases kārtai jāiesūta ne vēlāk kā līdz 2014.gada 6.martam.
 

Informatīvi izglītojošā projekta „Esi drošs – neesi pārdrošs” mērķis ir nostiprināt skolēnu pamatzināšanas un veicināt viņu izpratni par drošību ikdienā un rīcību ārkārtas situācijās, kā arī pievērst uzmanību problemātikai, kas skar skolēnu izglītošanu ar drošību saistītiem jautājumiem. Projekts veiksmīgi tika īstenots arī 2012.un 2013.gadā.  

Projekta norise plānota konkursa veidā divās atlases kārtās ar pusfināla pasākumiem un preses konferenci A/S „Latvijas Gāze” telpās aprīlī Vagonu ielā 20, Rīgā, un noslēguma finālu jūnijā Līvu Akvaparkā, Viestura ielā 24, Jūrmalā.

Konkursa gaitā komandas pildīs dažādus uzdevumus un iejutīsies dažādās situācijās, kas saistītas ar drošības jautājumiem. Skolēniem konkursa laikā būs ne tikai jāatbild uz konkursa organizatoru sagatavotiem jautājumiem par ugunsdrošību, drošību uz  ūdens un tā tuvumā, pirmās palīdzības sniegšanu, drošību uz ielas un mājās, bet arī praktiski jādemonstrē prasmes rīkoties dažādās situācijās. Katras skolas komandai būs arī mājasdarbs – jāsagatavo priekšnesums par tēmu – „Esi drošs – neesi pārdrošs”.

Informācija par piedalīšanos konkursā (konkursa afiša, konkursa nolikums un komandas pieteikums)  pieejama konkursa organizatoru mājaslapās www.iem.gov.lv, www.vugd.gov.lv, www.vp.gov.lv, www.nmpd.gov.lv, www.lg.lv, www.akvaparks.lv. Informācija arī pa tālruni 67369938 vai rakstot uz e-pastu

 

Sagatavoja:

Gunita Sapožņikova
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67219161

Mob: 28699783
E-pasts: