Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas reģionā šogad kopā aizturēti jau trīsdesmit autovadītāji - kukuļdevēji 2013. gada 6. novembris

Vakar, 5. novembrī pulksten 15.35 uz Jūrmalas – Ventspils šosejas pirms Slokas, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas darbinieki par ceļus satiksmes pārkāpumu, kas saistīts ar atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, apturēja kādu Ford Focus taksometra vadītāju. Apturētā transportlīdzekļa vadītājs bija kāds 1982. gadā dzimis vīrietis un, lai izvairītos no administratīvā soda, policistam deva kukuli.

Taču brīvdienās, 2. novembrī pulksten 21.20 no Grēcinieku ielas uz 11. Novembra krastmalu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas darbinieki par ceļus satiksmes pārkāpumu, kas saistīts ar nepārtrauktā ceļa apzīmējuma līnijas šķērsošanu, apturēja kādu Opel Vivaro automašīnas vadītāju. Apturētā transportlīdzekļa vadītājs bija kāds 1968. gadā dzimis vīrietis un, lai izvairītos no administratīvā soda, policistam deva kukuli. Abos gadījumos policisti pārkāpējus aizturēja.

Rīgas reģionā šogad jau ir trīsdesmit gadījumi, kad sākts kriminālprocess par kukuļa došanu ceļu policistam.

VP RRP atgādina, ka arī turpmāk cīņā ar korupciju uz ceļa pastiprinātu uzmanību pievērsīs ne tikai policistiem, kas ņem kukuļus, bet arī autovadītājiem, kas dod kukuļus. Kukuļu došana saskaņā ar Krimināllikumu ir sodāma pēc 323. panta, kurā par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Sagatavoja:

Ance Rozīte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Vecākā speciāliste
Tālr.  67219758
Mob.tālr. 20269131
e-pasts: