Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturēts krāpnieks, kurš citu vārdā ņēmis ātros kredītus 2013. gada 1. novembris

Policija trešdien par krāpšanu un nelikumīgu svešu maksājumu līdzekļu izmantošanu aizturēja kādu 31 gadu vecu, vairākkārt sodītu vīrieti. Vīrietis izmantoja uzticēšanos un ar viltu ieguva kāda paziņas bankas datus un uz viņa vārda paņēma vairākus ātros kredītus 750 latu apmērā.

Pie policistiem vērsās kāds iedzīvotājs, kurš paziņoja, ka uz viņa vārda ir paņemts ātrais kredīts un to, ka nelikumīgi kāds rīkojas ar viņa bankas kontu. Cietušajam bija aizdomas, ka tas varētu būt viņa paziņa, kurš nesen pie viņa bijis ciemos. Par notikušo policijā tika uzsākts kriminālprocess un Rīgas Baložu iecirkņa policijas darbinieki, veicot operatīvos meklēšanas pasākumus aizvakar, 30. oktobrī aizturēja iespējamo vainīgo. Aizturētais ir 1982. gadā dzimis agrāk jau vairākkārt tiesāts vīrietis, kurš iepriekš sodīts par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem.

Kā policija noskaidroja, jūlija beigās ar viltu šis vīrietis ieguva sava paziņas bankas kodu karti un citus lietotāja datus, kurus ļaunprātīgi izmantoja laika posmā no 25. jūlija līdz pat 15. augustam. Šajā laika periodā vīrietis cietušā vīrieša vārdā paņēma vairākus ātros kredītus, kuru summa sasniedza 750 latus, kā arī nelikumīgi rīkojās ar cietušā darba algu piesavinoties sev ap 300 latu. Par šo gadījumu policijā uzsākts kriminālprocess pēc trim Krimināllikuma pantiem. Pēc 177. panta 1. daļas par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu - krāpšanu, pēc 193. panta 2. daļas par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu, un pēc 193.1 panta 2. daļas par tādu datu izmantošanu, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot finanšu instrumentu vai maksāšanas līdzekli.

Lai novērstu šāda veida krāpnieciskus gadījumus, policija aicina nevienam neatklāt savu interneta bankas paroli un pieejas kodus, kā arī šādus datus nesūtīt elektroniskajās vēstulēs. Visbiežāk šādi krāpniecisko darbību gadījumi notiek cilvēku neuzmanības un pārlieku lielas uzticēšanās dēļ. Iesakām savā interneta bankā pieteikt SMS pakalpojumu paziņojumu saņemšanai par ienākošajiem un izejošajiem maksājumiem. Tas palīdzēs krāpniekus notvert „pa karstām pēdām”. Kā arī rakstisku informāciju par konta numuru un internetbankas paroli glabājiet tādā vietā, lai tos nevar atrast citi cilvēki – tas novērsīs gadījumus, kad paroles var atrast bērni vai citi radinieki un slepus noformēt kredītu uz Jūsu vārda.

Sagatavoja:

Ance Rozīte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Vecākā speciāliste
Tālr.  67219758
Mob.tālr. 20269131
e-pasts: