Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija nodibina apbalvojumu „Goda zīme” 2013. gada 31. oktobris

Lai paustu atzinību par nozīmīgu ieguldījumu policijas darbā un attīstībā, sākot ar šī gada oktobri nodibināts jauns Valsts policijas apbalvojums – „Goda zīme”. Apbalvojumu varēs piešķirt Iekšlietu ministrijas, tās padotībā esošo un citu iestāžu darbiniekiem. To varēs saņemt arī iedzīvotāji, kuri būs rīkojušies drošsirdīgi, snieguši palīdzību un izrādījuši iniciatīvu noziedzīgu nodarījumu atklāšanā.

Ar Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža lēmumu dibinātajam apbalvojumam paredzētas trīs pakāpes. Piešķirot kādu no goda zīmes pakāpēm Valsts policijas un citu iestāžu darbiniekiem, tiks ņemta vērā profesionālā pieredze, sniegtais ieguldījums Valsts policijas uzdevumu īstenošanā un attīstībā, kā arī priekšzīmība un godprātība darba pienākumu izpildē.
„Nodibinot savu apbalvojumu, mēs vēlamies simboliski un svinīgi pateikties mūsu personībām, kuras ar savu priekšzīmīgo darbu sniegušas izcilu un neatsveramu ieguldījumu Valsts policijas mērķu īstenošanā un sabiedrības drošībā,” norāda Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. „Šis apbalvojums būs arī īpašs veids, kā pateikties iedzīvotājiem, kuru varonīgā, drošsirdīgā rīcība būs ļāvusi glābt cilvēka dzīvību vai veselību, novērst apdraudējumu sabiedrībai un palīdzējusi noziegumu atklāšanā.”

Paredzēts, ka izvirzīt kandidātus apbalvojuma saņemšanai varēs Iekšlietu ministrs vai Iekšlietu ministrijas padotības iestādes vadītājs, Valsts policijas priekšnieks vai struktūrvienības priekšnieks, Valsts policijas koledžas direktors un citu valsts vai pašvaldību iestāžu vadītāji.
Ieteikumus un ierosinājumus par personas apbalvošanu ar goda zīmi izskatīs komisija, kuras sastāvā būs Valsts policijas priekšnieks un citu struktūrvienību vadītāji. Goda zīmi to īpašniekiem pasniegs svinīgā ceremonijā.

Tāpat šogad par godu Valsts policijas 95 dibināšanas gadadienai tiks izveidots apbalvojums „Jubilejas goda zīme „Valsts policijai 95””. Paužot atzinību darbiniekiem par godprātīgu darbu un ieguldījumu sabiedrības drošībā, Valsts policija piešķir arī apbalvojumus „Kriminālpolicijas goda zīme” un „Nopelnu zīme „Par ieguldījumu ceļu satiksmes drošībā””.

 

Sagatavoja:

Dairis Anučins
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākais speciālists
Tālr. 67075093
Mob.tālr. 29402290

www.vp.gov.lv